Угорщина побачила порушення прав нацменшин Закарпаття у розподілі виборчих округів

СвітВолодимир Пиріг, 25 вересня 20152230

Центральна виборча комісія України (ЦВК) створила виборчі округи таким чином, що представники угорського населення можуть не потрапити до Закарпатської обласної ради, а це порушує права меншин.

Зокрема, голова державного секретаріату уряду Угорщини Арпад Янош Потапі висловив жаль у зв’язку з таким рішенням ЦВК України, пише Мукачево.net.

В угорському уряді вважають, що подібна «нарізка» округів є безглуздою, адже Берегівський район, де проживає переважна більшість угорськомовного населення Закарпаття, поділено на чотири округи, які до того ж не стикуються один з одним. А це є грубим порушенням українського Закону про вибори.

«Модель нових кордонів виборчих округів може негативно вплинути на шанси потрапляння представників угорців до Закарпатської обласної ради, навіть у той час, коли дві угорські організації об’єднали свої зусилля для того, аби представляти інтереси угорців», – повідомили в офісі прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Йдеться про угоду між організаціями KMKSZ та UMDSZ, в якій йдеться про їхню співпрацю на місцевих виборах.

У Державному секретаріаті з національної політики Угорщини наголосили, що надає великого значення тому, аби в Україні дотримувалися європейських норм, в тому числі прав та інтересів національних меншин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук