Угорщина вимагає від НАТО переглянути політику щодо України через «провал реформ»

СвітАндрій Стець, 25 травня 20186971
Премєр-міністр Угорщини Віктор Орбан

Угорщина звернулась до генсека НАТО Йенса Столтенберга з вимогою переглянути політику щодо України через «провал реформ», однак в Альянсі проігнорували всі пропозиції Будапешта. Про це повідомляє «Європейська правда».

Як повідомляється, документ був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з прем`єром Віктором Орбаном. Він оприлюднений на сайті МЗС Угорщини.

У цьому документі стверджується, що «реформування України провалилося».

«Українська держава ослабла до тієї міри, що не здатна виконувати свої базові зобов’язання, забезпечувати верховенство права та здійснювати ефективне економічне, соціальне та політичне управління», – йдеться у документі.

Угорщина вважає, що Україна не досягла успіху «попри безпрецедентний рівень політичної підтримки та фінансової допомоги і становить небезпеку для сусідів». А тому Будапешт пропонує переглянути підтримку, яку НАТО надає Україні

«Щоби зберегти стабільність у східному регіоні НАТО має адаптувати свою політику щодо України до нових обставин», – йдеться в документі.

Крім цього, вище керівництво Угорщини заявило, що готове відмовиться від всіх своїх звинувачень, якщо Україна не буде застосовувати мовну норму освітнього закону для національних меншин країн-членів НАТО.

Втім, як пише видання, у Альянсі повідомили, що зміна у відносинах з Києвом відсутня на порядку денному НАТО. Крім цього, в Брюсселі зазначили, що не коментуватимуть зміст угорських пропозицій, але запевнили, що бачать прогрес українських реформ.

Зазначимо, що Угорщина послідовно блокує зустрічі представників НАТО і України на вищому рівні через українську освітню реформу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук