Україна до кінця січня отримає $100 млн фінансової допомоги від Швейцарії

Україна до кінця січня отримає $100 млн фінансової допомоги від Швейцарії
Президент Швейцарії Доріс Лойтхард та президент України Петро Порошенко провели переговори у Давосі

Швейцарія до кінця січня поточного року передасть $100 млн у вигляді першого траншу фінансової допомоги Україні. Про це заявив президент України Петро Порошенко у Давосі за підсумками переговорів з президентом Швейцарської Конфедерації Доріс Лойтхард, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«Було прийняте рішення, яке тільки що оголошене, що до кінця січня Україна отримає 100 млн. доларів. Вони надійдуть на рахунки Нацбанку у вигляді фінансової допомоги від Швейцарської Конфедерації як перша частина траншу, спрямованого на підтримку України», - сказав Порошенко.

Він зазначив, що під час переговорів із Доріс Лойтхард обговорювали теперішній стан двосторонніх міждержавних відносин, а також успіх України на шляху проведення важливих реформ.

«Ми відзначили, що до 6 лютого, коли Україна і Швейцарія відзначатимуть 25-річчя дипломатичних відносин, ми підійшли не з порожніми руками. Швейцарія визнала очевидний прогрес України щодо реформ», - сказав Порошенко.

Окремо, за його словами, була відзначена ефективність боротьби з корупцією в різних сферах, а також кроки української влади для стабілізації банківської системи.

«Крім того, ми домовилися прискорити спільні кроки з розслідування злочинів попередньої влади. Що стосується тих заморожених активів у швейцарських банках, які зараз там перебувають, то ми визначили чіткі графіки та координацію співпраці міністерств юстиції і генеральних прокуратур, які повинні швидше привести до певного результату з повернення цих активів в Україні», - сказав президент.

Також за його словами, Швейцарія готова надати українцям безвізовий режим відразу ж після аналогічного кроку з боку Євросоюзу.

«Ви знаєте, що ми очікуємо найближчим часом рішення Європарламенту про безвізовий режим. І було чітко заявлено, що відразу ж, як тільки Україна отримає право безвізових поїздок до країн Шенгенської зони, Швейцарія одночасно також надасть безвізовий режим для українських громадян», - заявив Порошенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук