Україна має підготувати Білу книгу злочинців, яких треба судити у Гаазі, – Березюк

Голова фракції «Самопомочі» у Верховні Раді Олег Березюк заявив, що якщо українська правоохоронна система не буде готова подавати позови до Гаазького cуду, а Росія навпаки, робитиме це швидко – ратифікація Римського статуту матиме певні ризики.

Для цього, за словами депутата, Україна має готувати так звану Білу книгу злочинців, яких потрібно засудити в Гаазькому трибуналі, повідомляє прес-служба політсили.

«Найважливішим у рішенні парламенту щодо визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду (Гаазького трибуналу) є зобов’язання Кабміну та ГПУ зібрати належну доказову базу проти учасників ДНР, ЛНР і російських чиновників, причетних до вчинених в Україні злочинів. Ухвалена постанова є не так сигналом для зовнішнього світу, як внутрішнім кроком, щоб відповідні органи нарешті зайнялися якісним збором доказів здійснення злочинів проти людяності на території України», – зазначив Берзезюк.

За його словами, представники фракції постійно проводять консультації з партнерами із Грузії, яка має у багатьох питаннях схожий з Україною досвід.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук