Україна має право подати до Гаазького трибуналу на Путіна і Шойгу

Україна має ставити питання про кримінальну відповідальність президента РФ Володимира Путіна, міністра оборони РФ Сергія Шойгу та інших російських чиновників.

Так вважає екс-суддя Міжнародного кримінального трибуналу по Югославії Володимир Василенко, передає «Крым.Реалии».

Василенко пояснив, що коли мова йде про акт агресії як про міжнародний злочин, питання притягнення до відповідальності винних можна піднімати на двох рівнях: це відповідальність держави як такої, що її повинен визначати Міжнародний суд ООН, та відповідальність причетних до підготовки, організації і розв'язування агресивної війни фізичних осіб держави-​​агресора.

«Сьогодні в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі існує можливість принаймні почати розгляд справи про вчинення злочину представниками збройних сил Російської Федерації і військовими формуваннями, фінансованими та контрольованими Росією», - зазначив Василенко.

На думку екс-судді, Україна може, відповідно до пункту 3 статті 12 Римського статуту Міжнародного кримінального суду, визнати юрисдикцію Гаазького суду по ситуації, яка склалася внаслідок збройної агресії Росії в період з 27 лютого. Однак важливо зібрати докази скоєння таких злочинів, додав він.

«Їх зараз більш ніж достатньо. Важливо їх задокументувати. Я сподіваюся, що відповідні служби України, зокрема СБУ цим займаються», - підсумував Василенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук