Україна планує запровадити нові міжнародні дослідження в Антарктиді

Наукова станція «Академік Вернадський» в Антарктиді

Україна має намір провести переговори з представниками Франції, Туреччини та Норвегії щодо впровадження спільних проектів антарктичних досліджень. Про це пише «Урядовий портал».

Як зазначається, зустрічі української делегації передбачені в межах 41-ї наради Договору про Антарктику, яка відбудеться 12-18 травня у Буенос-Айресі в Аргентині. Там Україна також представить документ з власним баченням пріоритетних напрямів розвитку науки в Антарктиді. Він увійде в основу концепції нової антарктичної програми.

«Йдеться не лише про іміджевий захід, на якому Україна на рівні зі США, Австралією, Аргентиною, Британією, Францією формує політику на Антарктичному континенті. Це також виняткова нагода домовитися про започаткування нових проектів для наукових досліджень на крижаному континенті», – заявив представник України в Секретаріаті Договору про Антарктику Дмитро Чеберкус.

За підсумками минулорічної наради Україні вдалося активізувати співпрацю зі США та Францією. Так, цього року група учасників сезонної української експедиції проводила дослідження на американській антарктичній станції Палмер. Також США допомагає Україні у вирішенні низки логістичних питань. З Францією ж започатковано два спільні проекти – у сфері фізики атмосфери та щодо вивчення тектонічної будови.

Нагадаємо, українська експедиція в Антарктиді проведе п’ять нових видів досліджень.

Нагадаємо, що 21 березня на станцію Академік Вернадський вирушила 23-тя Українська антарктична експедиція, а 2 травня відбулася традиційна урочиста зустріч 22-ої експедиції, яка представила результати своїх досліджень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук