Україна подала до Міжнародного суду ООН у Гаазі позов проти Росії, - МЗС

Посол України передав до Гааги два документи - власне позов, а також запит на проведення тимчасових заходів для термінового припинення порушення прав

Міністерство закордонних справ України передало до Міжнародного суду ООН в Гаазі позов проти Російської Федерації. Про це повідомила речник МЗС Мар'яна Беца на своєму мікроблозі у Twitter.

«Тільки що Україна подала позов проти РФ до Міжнародного суду ООН. Історичний позов. Право на нашому боці», - написала вона.

Цю інформацію також підтвердив посол України у Нідерландах Олександр Горін, який виступив перед журналістами одразу після передачі документів у Гаазі. «На доручення Президента України Петра Порошенка МЗС дорученням до посольства дало вказівку передати документи», - сказав він.

За словами посла, було передано два документи - власне позов, а також запит на проведення тимчасових заходів для термінового припинення погіршення ситуації та порушення прав. «Тимчасові заходи будуть прийняті швидко, десь протягом місяця такі заходи мають бути прийняті», - сказав він посол.

Говорячи про суть позову Олександр Горін відзначив, що мета української сторони, - щоб суд прийняв рішення про притягнення РФ до відповідальності за порушення міжнародного права, перш за все, в рамках цих двох конвенцій. «По-перше, Україна вимагає, щоб суд прийняв рішення про те, що РФ порушила дві конвенції. По-друге, Україна вимагає, щоб РФ припинила ці порушення», - заявив дипломат.

Як зазначається на сайті МЗС, Україна у позові стверджує, що Російська Федерація порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму шляхом надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням, які вчинили низку актів тероризму на території України.

«До найбільш трагічних терористичних атак російських маріонеток слід віднести збиття літака малайзійських авіаліній рейсу MH17, обстріли жилих районів Маріуполя та Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік від Волновахи і смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові», - йдеться у повідомленні.

Крім того, Україна стверджує, що Російська Федерація порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, беручи участь в кампанії дискримінації щодо неросійських громад, які проживають на окупованій території Кримського півострова, зокрема, спільнот етнічних українців і кримських татар.

«Починаючи з незаконного "референдуму", проведеного в атмосфері залякування, російська окупаційна влада здійснює політику культурного знищення цих громад. Така дискримінаційна політика була засуджена Генеральною Асамблеєю ООН, і проявилася у забороні діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, хвилі зникнень, вбивств, самовільних обшуків, затримань, спроб припинити мовлення ЗМІ, а також у обмеженні на викладання української і кримськотатарської мови», - зазначили в українському МЗС.

Коментуючи позов міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив, що під час незаконної агресії в Україні, Російська Федерація нехтує основоположними правами людини, якими наділений кожен громадянин України.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко доручив МЗС передати позов проти Росії до Міжнародного суду ООН в Гаазі.

На початку 2017 року Міжнародний трибунал ООН з морського права також почне розглядати позов України проти РФ за фактом порушення нею зобов'язань в рамках Конвенції ООН з морського права.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук