Україна увійшла до п'ятірки найбільших постачальників пива в ЄС

В Україні цьогоріч завершилася десятирічна тенденція до скорочення об'ємів виробництва пива

Українські пивовари торік поставили в ЄС 11 млн літрів пива, що становило 3% від усього обсягу, ввезеного в Європу, і опинилися на п'ятому місці серед експортерів. Про це свідчать дані Євростату.

«Серед імпортованого пива країни-члени ЄС обирали мексиканське пиво (211 млн літрів, або 52% імпортного пива в 2017 році). При цьому Мексика випередила Сербію – 48 млн літрів (12%), США – 39 млн літрів (10%), Білорусь – 23 млн літрів (6%) – 16 млн літрів (4%), Україну – 11 млн літрів (3%), Росію – 10 млн літрів (3%) і Тайвань – 9 млн літрів (2%)», – йдеться у повідомленні.

Найбільшим виробником пива в ЄС є Німеччина – 8,1 млрд літрів (20% загального виробництва в ЄС). На другому місці Велика Британія – 5,6 млрд літрів (14%), потім Польща – 4 млрд літрів (10%), Нідерланди – 3,9 млрд літрів (9%), Іспанія – 3,6 млрд літрів (9%) і Бельгія – 2,4 млрд літрів (6%).

Усього, за інформацією Євростату, у 2017 році в Євросоюзі було вироблено понад 41 млрд літрів алкогольного пива, що на 2,5 млрд літрів більше, ніж у 2016 році. Таким чином, в ЄС було виготовлено майже 81 літр пива на одного жителя.

Як пише «Експрес», в Україні цьогоріч завершилася десятирічна тенденція до скорочення об'ємів виробництва пива. У 2008 році в Україні було вироблено 3,2 млрд літрів пива (по 69 літрів пива на українця) — це був найпродуктивніший рік для виробників пива. Однак з того часу й дотепер виробництво цього напою стрімко скорочувалося. Приріст спостерігається лише цього року.

При цьому значно змінилася структура імпорту пива в Україну: нині найчастіше завозять бельгійське пиво, раніше імпортували найбільше російського.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук