Україна розірвала програму економічного співробітництва з Росією

Кабмін припинив дію документа, а також доручив МЗС України поінформувати уряд Росії

ЕкономікаРоман Ганкевич, 21 березня 20185640
Прем'єр-міністр заявив про офіційне розірвання Програми економічного співробітництва України і Росії

Кабінет Міністрів України розірвав програму економічного співробітництва з Росією на 2011-2020 роки. Про це під час засідання уряду повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, пише «Інтерфакс-Україна».

Кабмін, зокрема, припинив дію цього документа, а також доручив МЗС України в установленому порядку поінформувати уряд Росії.

Програму економічного співробітництва двох країн на 2011-2020 роки підписали 7 червня 2011 року екс-прем'єр-міністри Росії Володимир Путін та України Микола Азаров. Це документ, що відображає сукупність погоджених поглядів Росії та України на перспективи їхнього довгострокового взаємовигідного співробітництва в економічній сфері як рівноправних незалежних держав-партнерів. У програмі розглядалися цілі та засоби розвитку російсько-українського економічного співробітництва, його основні напрями і пріоритетні галузі, а також очікувані результати.

Документом визначені основні напрями співробітництва: вдосконалення режиму вільної торгівлі товарами і захисту прав інвесторів, формування інтегрованої системи платіжно-розрахункових операцій, забезпечення вільного пересування громадян, співпраця в галузі технічного регулювання, інновацій і наукових досліджень, прикордонна і міжрегіональна співпраця, військово-технічна співпраця та співпраця у сфері конкурентної політики.

Пріоритетна співпраця передбачалася в таких галузях: вуглеводнева енергетика, електроенергетика, ядерна енергетика, авіаційна промисловість, космічна промисловість, суднобудування, агропромисловий комплекс, транспорт і логістика та курортно-рекреаційний комплекс. Крім того, пріоритетною визначалася співпраця в соціально-гуманітарній сфері.

Ключовими цільовими показниками обсягів взаємної співпраці, яких передбачалося досягти за результатами виконання програми, були: підвищення обороту двосторонньої торгівлі товарами в середньому не менше ніж на 10-15% на рік (у фізичних обсягах); підвищення обороту двосторонньої торгівлі послугами в середньому не менше ніж на 12-15% на рік; підвищення частки торгівлі несировинними товарами, а також послугами з третім країнами; підвищення обсягу взаємних інвестицій в середньому не менше ніж на 15-20% на рік; підвищення випуску підприємств зі взаємним інвестиціями не менше ніж уп'ятеро до 2020 року.

Анонсуючи намір Кабміну зупинити дію програми, Гройсман раніше цього місяця заявляв, що в уряді мають намір «переорієнтувати економіку від тієї прив’язки, яку постійно нав’язувала Росія». Пізніше глава МЗС України Павло Клімкін назвав вихід України з СНД стратегічною метою України.

Між тим, у вівторок, 20 березня депутати Львівської обласної ради ухвалили звернення до президента України, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра з вимогою розірвати дипломатичні стосунки із Росією, ініційоване заступником голови ЛОР Володимиром Гірняком. За звернення проголосували 56 депутатів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук