МЗС запропонувало скасувати Договір про дружбу з РФ

СуспільствоРоман Ганкевич, 14 березня 20184122
Речниця МЗС України Мар'яна Беца

Міністерство закордонних справ України підготувало різні пропозиції щодо Договору про дружбу з Росією, серед яких передбачається призупинення угоди частково або повністю. Про це повідомила речник МЗС Мар'яна Беца, інформує «Інтерфакс-Україна».

«МЗС підготувало низку пропозицій і аналіз щодо можливого призупинення самого Договору, або частково, або повністю. Це дозволяється міжнародним правом і самим договором. Тобто можна призупинити повністю або частково, або його денонсація», - заявила Беца.

При цьому вона сказала, що цим переліком можливі варіанти не вичерпуються. «Ми не прийняли якогось остаточного рішення, бо остаточне рішення приймає президент. Це договір від імені України», - підкреслила дипломат.

Також вона сказала, що МЗС працює над можливими опціями щодо цього договору та «здійснює подальший аналіз». Окремо, говорячи про Співдружність Незалежних Держав, дипломат нагадала, що Україна не є членом цієї організації, бо не ратифікувала статут СНД.

Вона сказала, що Україна не бере участі зараз у засіданнях вищих органів СНД. «І ми завжди виходили з того, що наша мета - це вихід з СНД. Це пострадянська модель, яка вичерпала себе. Але ми робимо інвентаризацію також договорів, які для нас важливі. Вихід з СНД не означає автоматично вихід з багатосторонніх угод. Для нас важливі деякі угоди», - зазначила Беца.

Між тим, раніше народний депутат України Світлана Заліщук повідомила, що МЗС України підготувало пропозиції про вихід країни з органів СНД та денонсацію договору про дружбу з РФ. «Міністр Павло Клімкін у нашому комітеті із закордонних справ анонсував, що МЗС підготувало пропозиції для президента щодо виходу з органів СНД та денонсацію договору про дружбу, співробітництв і партнерство між Україною і Росією», - написала вона на сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що на питання, коли можна очікувати таких дій, міністр повідомив, що рішення залишається за президентом Порошенком.

До слова, «Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією» було підписано 31 травня 1997 року строком на 10 років (з наступною автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала договір 14 січня 1998 року, Держдума - 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено строком на десять років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до завершення чергового десятирічного періоду. Термін відліку першого десятирічного періоду починався з дати набуття договором чинності (з 1 квітня 1999 роки) і закінчувався 1 квітня 2009 року. Тоді жодна зі сторін не виявила бажання про припинення дії договору до 1 жовтня 2008 року, тому його дію було автоматично продовжено на наступний десятирічний період.

Згідно з «Угодою про дружбу, співробітництво і партнерство між РФ і Україною», закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності наявних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного.

Після анексії Криму і початку конфлікту на Донбасі в Україні неодноразово звучали заклики розірвати цей договір через порушення Росією територіальної цілісності України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук