Львівська облрада вимагає розірвати дипломатичні відносини з РФ та запровадити візи для росіян
Депутати Львівської обласної ради у вівторок, 20 березня, ухвалили звернення до президента України, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра з вимогою розірвати дипломатичні стосунки із Росією, ініційоване заступником голови ЛОР Володимиром Гірняком. За звернення проголосували 56 депутатів.
Як зазначено у зверненні, своїми останніми діями Російська Федерація продовжує демонстративно нехтувати територіальною цілісністю України, міжнародними договорами та принципами цивілізованого суспільства.
«Проведення виборів в анексованому Криму, постійні провокації на українській території, диверсії проти громадян у країнах Європи зумовлюють необхідність рішучіших кроків для зміцнення безпеки України.
З огляду на це, ми, депутати Львівської обласної ради, вимагаємо від вищого керівництва держави розірвати дипломатичні стосунки з Російською Федерацією. Вважаємо недопустимими такі взаємини з країною, яка є окупантом нашої території», - зазначено у документі.
Окрім цього, депутати Львівської облради, з огляду на диверсійні дії спецслужб Росії на території України та інших держав, виступили за введення візового режиму для громадян Російської Федерації.
«Такі кроки Української держави визріли вже давно, однак краще пізно, ніж ніколи. Росія знехтувала шансами, які їй давала світова спільнота, відмовилася отямитися та припинити агресію проти України. У такій ситуації в нашої держави залишається єдиний вихід – послідовними й рішучими діями зміцнювати свою обороноздатність, складовою якої є безпека України та її громадян від можливих диверсій і терактів», - резюмували депутати.
Додамо, Верховна Рада у вівторок, 20 березня, ухвалила постанову про заходи щодо реалізації міжнародно-правової відповідальності Російської Федерації за агресію проти України. Цією постановою Верховна Рада рекомендує президентові «створити міжвідомчий орган, відповідальний за підготовку консолідованої претензії України як держави, що зазнала агресії, до Російської Федерації як держави-агресора».