Україна розраховує до 2017 року інтегрувати свою енергосистему в загальноєвропейську

Заступник міністра енергетики і вугільної промисловості України Вадим Улида заявив, що Україна розраховує інтегрувати свою енергосистему в загальноєвропейську до 2017 р. і отримати $4 - $5 млрд інвестицій.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

За словами Улиди, інтеграція української енергосистеми в загальноєвропейську до 2017 року дозволить створити умови для входження України до енергетичного ринку країн ЄС та вирішити багато завдань, які стоять сьогодні перед урядом.

«По-перше, це питання енергетичної безпеки і диверсифікації джерел постачання енергоресурсів. По-друге, підвищення стандартів роботи в галузі до європейських і підвищення якості енергозабезпечення споживачів електроенергією і газом. По-третє, використання існуючої енергетичної інфраструктури (потужностей вітчизняних електростанцій, ліній електропередач, газотранспортної системи та підземних сховищ газу), які в повній мірі не використовуються», - підкреслив заступник міністра.

Для того, щоб Україна вже за три роки стала частиною енергетичного ринку Європи буде проведено модернізацію вітчизняної енергетики. Вадим Улида впевнений, що проект дозволить залучити близько $4 - $5 млрд іноземних інвестицій в українську економіку і дасть поштовх для створення нових робочих місць.

«Мова йде про оновлення ГТС і всієї енергетичної інфраструктури», - зазначив Улида.

Внаслідок інтеграції в загальноєвропейську систему Україна отримає можливість стати новим регіональним енергетичним центром.

«У нас є для цього всі умови, і по експорту електроенергії, і по транзиту та зберіганню газу. Енергетика має стати локомотивом української економіки, який приведе країну в ЄС. І сьогодні ми фактично готуємо технологічну і економічну основу для інтеграції України в Європейський союз», - підсумував заступник міністра.

Нагадаємо, 4 червня Міністерство енергетики та вугільної промисловості України видало Наказ «Про забезпечення реалізації проекту інтеграції Об'єднаної енергетичної системи України до об'єднання енергетичних систем країн ЄС», яким передбачається створити умови для синхронізації енергетичних систем України та Євросоюзу до завершення четвертого кварталу 2016 р. Наказом також створено Робочу групу з питань організаційно-технічних заходів на чолі з Вадимом Улидою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук