Україна увійшла в ТОП-100 рейтингу Doing Business
Експерти Світового банку оцінили електронну систему подання звітності
0Україна увійшла в сотню країн рейтингу Світового банку за легкістю ведення бізнесу Doing Business-2014, поліпшивши за рік свої позиції відразу на 16 пунктів і зайнявши 96-те місце з 189 країн. Минулого року Україна посіла 112-те місце в рейтингу.
Як наголошується в прес-релізі до рейтингу, поліпшенню позицій нашої країни сприяли запровадження електронного декларування податків, включаючи декларування єдиного соціального внеску.
При цьому експерти СБ відзначали, що наша країна має великий потенціал. У числі формуючих його факторів експерти банку називали наявність в Україні третини світового чорнозему, вигідне географічне положення, достатньо великий внутрішній ринок, а також цілком розвинену інфраструктуру та індустріальну базу.
Варто зазначити, що рейтинг складається на основі аналізу законодавства та підзаконних актів, але не враховує реальних особливостей реалізації цих норм. Крім того, рейтинг є середньостатистичною складовою індикаторів оцінки. Згідно з ними, ситуація в Україні не надто покращилась.
Різкий стрибок на 16 пунктів, Україні забезпечили два показники - покращення реєстрації власності та (+ 29 пунктів) та система оподаткування (+49 пунктів) Тобто ці процедури максимально спростились.
Як зазначають у Світовому банку, досягти цього зростання дозволило впровадження електронної системи подання і сплати податків на фонд заробітної плати. Як наслідок – кількість податкових платежів було зменшено з 28 до 5, а час, затрачений на сплату податків, скоротився з 390 до 350 годин.
Проте, як повідомляє «Європейська правда», зазвичай експерти, які формують рейтинг, беруть до уваги ситуацію, що склалася на початок червня. Однак є виняток – податкова система. Тут враховані лише реформи, які було прийнято минулого року. Відповідно, зростання України у податковому індексі зовсім не є результатом дій нинішнього уряду.
На один пункт також піднялась Україна у питанні забезпечення контрактів – з 44 на 43 місце. І це останній показник, який покращився. Щодо решти індикаторів, як то отримання кредитів, реєстрація підприємства, під’єднання до електричних мереж тощо, то вони погіршились, від 1 до 7 пунктів.
Цікаво, що показник «під’єднання до електричних мереж» в Україні один з найгірших – 185 місце зі 189 країн. І навіть після покращення оподаткування, за цим показником, лише на 108 місці. Щодо міжнародної торгівлі, то тут також пасемо задніх – 154 місце.
Цікаво, що в рейтингу також піднялась і Росія – з 64 до 62 місця. Це свідчить, одночасно і про те, що в сусідній країні набагато кращий підприємницький клімат, але одночасно, ще одне підтвердження того, що рейтинг враховує, насамперед букву закону, а не реальність. Щоправда зниження позиції Грузії в рейтингу з 14 до 15 місця, свідчить про відображення експертами гальмування впровадження реформ в країні.
Щодо першої трійки рейтингу, то другій рік поспіль це Сінгапур, Нова Зеландія та Гонконг (Китай)