Україна відкликала свого посла з Ради Європи через повернення Росії в ПАРЄ

Дмитра Кулебу відкликали для консультацій

Україна відкликала свого посла з Ради Європи через повернення Росії в ПАРЄ
фото LIGA.net
Дмитро Кулеба – посол Україні при Раді Європи

Міністерство закордонних справ України відкликає посла України при Раді Європи Дмитра Кулебу зі Страсбурга для консультацій через рішення про повернення Росії до ПАРЄ, повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Міністр назвав «логічним кроком» те, що українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Парламентській асамблеї Ради Європи на знак протесту.

«Призупинення участі в ПАРЄ – цілком логічний крок. Але не назавжди, аби не віддавати РЄ на поталу Росії та її друзям. Набагато складніше, власне, з Радою Європи. Це наш юридичний і людський обов’язок – брати участь у її механізмах захисту прав людини. Хоч арсенал цих механізмів далеко не ідеальний, але важливий. У всьому іншому РЄ втратила нашу довіру, і відновити її буде надзвичайно складно. Тому відкликаємо нашого посла при Раді Європи для консультацій», – зазначив він у своїй колонці на «Європейській правді».

За словами Клімкіна, проблема полягає не у самому факті повернення російської делегації до ПАРЄ, а в тому, що «це поштовх до створення нової нормальності у відносинах з РФ».

Нагадаємо, в ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи в Асамблеї без обмежень права голосу. Після цього Україна та Грузія оскаржили повноваження російської делегації у ПАРЄ.

Росію виключили з ПАРЄ в квітні 2014 року через її агресію проти України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук