Україна відправить спостерігачів на військові навчання «Захід-2017» у Білорусі

Водночас, в РНБО України не виключають того, що російсько-білоруські навчання можуть бути підготовкою до наступальної операції

Для спостереження за військовими навчаннями «Захід-2017» в Білорусь на запрошення відбудуть два українських верифікатори. Про це йдеться у повідомленні управління зі зв’язків з громадськістю Збройних сил України, опублікованому на сторінці Генерального штабу ЗСУ.

На запрошення білоруської сторони в період з 16 по 20 вересня за перебігом навчань спостерігатимуть два українські верифікатори.

«Українська сторона підтверджує факт запрошення представників України для спостереження за ходом військових навчань «Захід-2017», які мають відбутися на території республіки Білорусь за участю військ Російської Федерації», — йдеться у повідомленні.

«Відповідно до положень Віденського документа 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки Україна отримала від Республіки Білорусь офіційне запрошення до участі двох представників Збройних Сил України у спостереженні за військовою діяльністю під час проведення етапу практичних дій військ (сил) у рамках Спільного стратегічного навчання «Захід-2017» на території Республіки Білорусь у період 16 – 20.09.2017», — повідомляють українські верифікатори.

Окрім України, запрошення до спостереження за навчаннями «Захід 2017» отримали Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Швеція та Естонія.

До слова, Росія і Білорусь заявляють, що в нинішніх навчаннях візьме участь 12700 військовослужбовців.В свою чергу, за інформацією РНБО, на російсько-білоруські навчання «Захід-2017» стягнули вдесятеро більше військ, ніж заявляли. Реальна кількість військових оцінюється у 230-240 тис. осіб,.

Секретар РНБО України Олександр Турчинов не виключив, що навчання Захід-2017 можуть бути підготовкою до наступальної операції.

В свою чергу, начальник Генерального штабу - головнокомандувач Збройних сил України Віктор Муженко висловив побоювання, що частина російських військ, які готуються до участі в російсько-білоруських навчаннях «Захід-2017», може після їх закінчення залишитися на території Білорусі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук