Україна виконує свої зобов’язання за Мінськими угодами, – представництво України при ЄС

Україна вносить зміни до Конституції, що передбачені Мінськими угодами, навіть попри те, що проросійські сепаратисти не виконують взятих на себе зобов’язань, а постійне режиму припинення вогню на Донбасі досягти досі не вдалося Про це заявила у своєму виступі в Європарламенті виконувач обов’язків голови представництва України при ЄС Любов Непоп, інформує «Радіо Свобода».

«Не бажаючи того, щоб нас звинувачували у невиконанні положень «Мінська», ми проголосували ці зміни до Конституції, навіть попри те, що й серед громадян України у них не було великої підтримки. Але що ми отримали у відповідь? Вогонь не припинений, відведення важких озброєнь не здійснено, жодного прогресу з іншого боку немає. Але ж ми не можемо постійно односторонньо демонструвати результати, без таких самих кроків з боку представників так званих «ДНР-ЛНР» та Росії», - пояснила дипломат.

Вона додала, що зміни до Конституції вже пройшли голосування Верховної Ради у першому читанні, але для завершення процесу Україна чекає виконання зобов’язань іншої сторони.

За її словами, Київ має у своєму розпорядженні інформацію про присутність 9,5 тис. російських військових на території України та ще 34 тис. озброєних сепаратистів, що перебувають на Донбасі.

«Більше того, ми маємо достовірну інформацію, що Росія щодня надсилає на українську територію нове озброєння», – пояснює дипломат.

За словами Любов Непоп, очевидними доказами грубих порушень сепаратистами положення Мінських угод про припинення вогню, є кілька атак, внаслідок яких були взяті кілька сіл, що перебували у так званій «сірій зоні».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук