Україна звинуватила «Газпром» у невиконанні заявки на постачання передплаченого газу

Україна звинуватила «Газпром» у невиконанні заявки на постачання передплаченого газу

НАК «Нафтогаз України» звинуватив ВАТ «Газпром» у невиконанні заявки на поставку передплаченого природного газу. Про це повідомили у прес-службі компанії.

«НАК «Нафтогаз України» звернулася до ВАТ «Газпром» з вимогою пояснити невиконання заявки на поставку 22 лютого 2015 року передплаченого газу. Замість замовлених в рамках контракту 114 млн куб. м газу «Газпром» поставив лише 47 млн куб. м», - йдеться в повідомленні.

У НАК вважають дане невиконання заявки порушенням як контракту на поставку газу між компаніями, так і тристороннього юридично зобов'язуючого протоколу, підписаного міністром енергетики Росії Олександром Новаком, єврокомісаром з енергетики Гюнтером Еттінгером і міністром енергетики України Юрієм Проданом 30 жовтня 2014 року в Брюсселі.

«Повідомлення про порушення контракту та Брюссельського тристороннього протоколу було направлено сьогодні в Кабінет міністрів України, Європейську комісію, а також секретаріат Енергетичного співтовариства в рамках процедури швидкого реагування», - зазначили в компанії.

У НАК «Нафтогаз України» повідомили, шо ще 19 лютого Україна подала заявку на поставку 114 млн куб. м російського газу в Україну через газовимірювальні станції Суджа, Писарівка, Сохрановка, Валуйки, Кобрин і Мозир. Згідно з контрактом, «Газпром» був зобов'язаний поставити замовлений обсяг не пізніше, ніж через дві доби після отримання заявки.

Всього станом на 19 лютого, «Нафтогаз» здійснив передоплату за 454 млн куб. м газу, а станом на початок 23 лютого передплачений баланс склав всього 287 млн куб. м газу.

Нагадаємо, 19 лютого Росія почала додаткові поставки газу в Україну для самопроголошених ДНР і ЛНР. За словами прем'єра РФ Дмитра Медведєва, за російський газ, що постачається до ДНР/ЛНР доведеться платити Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук