Україна звинуватила Росію у порушенні Статуту ООН, - Клімкін

Україна звинуватила Російську Федерацію в порушенні Статуту Організації Об'єднаних Націй. Про це в ході консультацій Ради безпеки ООН в Нью-Йорку заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає Інтерфакс-Україна.

«Україна приєднається до заяви ЄС, яка буде зроблена дещо пізніше (на Раді безпеки ООН). Цьогоріч ми відзначаємо 70-річчя припинення Другої Світової війни, відтоді, коли батьки ООН підписали Статут організації у своєму прагненні врятувати майбутні покоління від лих війни. Були закладені чіткі принципи, які протягом 70 років були наріжним каменем міжнародних відносин. Знаменно, що саме представник України очолював комітет для вироблення цієї вкрай важливої ​​частини Статуту ООН в далекому 1945 році», - заявив український дипломат.

За словами Клімкіна, саме сьогодні агресія Росії показує, що основоположні принципи Статуту ООН опинилися під загрозою.

«РФ безцеремонно порушує суверенітет і незалежність, територіальну цілісність України. Вона використовує всі можливі способи і засоби: і пряму військову агресію, і часткову окупацію суверенної української території, економічні і політичні заходи примусу, широкомасштабний пропагандистський наступ. Без перебільшення можна сказати, що Росія застосовує повномасштабну гібридну війну щодо України», - підкреслив глава МЗС України.

Як відомо, Росія є постійним членом ООН.

«Росія ігнорує положення Статуту ООН, не дотримує своїх юридичних і політичних зобов'язань, включаючи Будапештський Меморандум безпеки України ... Зараз, коли ми готуємося відзначати ювілей заснування ООН, ми повинні домогтися, щоб ООН залишалася ключовою в забезпеченні миру і безпеки», - зазначив Клімкін.

Очільник українського зовнішньополітичного відомства також звернув увагу на необхідності виконання всіх пунктів і принципів Статуту ООН.

«Неприпустимо, щоб грубі порушення залишалися без уваги. Необхідно зробити так, щоб держави, які порушують положення Статуту ООН, відповідали в суді, тому повинна застосовуватися міжнародна судова практика з чітким переліком санкцій. Тільки так ми зможемо забезпечити мир і порядок».

Як повідомлялося, Україна наполягає на введенні миротворців ООН для встановлення миру на Донбасі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук