Українська біржа використовуватиме російське програмне забезпечення попри санкції

ПЗ Української біржі нині залежить від Московської біржі

Українська біржа продовжить використовувати програмне забезпечення Московської біржі, не зважаючи на її внесення до санкційного списку Ради Національної безпеки і оборони (РНБО).

Як пише «Новое время», на біржі заявили, що вони та торговці цінними паперами, які є членами біржі, не є суб’єктами, до яких можуть застосовуватися санкції відповідно до закону «Про санкції», оскільки не є іноземними юридичними особами, юридичними особами, які знаходяться під контролем іноземної юридичної особи та не зазначені в Додатку №2 до рішення РНБО.

«Припинення використання програмного забезпечення Українська біржа призвело б до спричинення шкоди учасникам біржових торгів та їх клієнтам, серед яких значна кількість фізичних осіб (не суб’єктів господарювання), а також іноземних інвесторів (не українських суб’єктів господарювання), тому поширення санкції на українських суб’єктів господарювання суперечить принципам законності, відповідності мети та ефективності», – йдеться у повідомленні.

Раніше найбільшу біржу в Росії – Московську біржу ММВБ-РТС і її програмне забезпечення внесли до оновленого українського списоку санкцій терміном на три роки.

Московська біржа раніше володіла великими частками в двох з трьох провідних українських фондових бірж – ПФТС і Українська біржа, а програмне забезпечення російської біржі виступало основою для ПЗ українських майданчиків.

2016 року Московська біржа вийшла з капіталу українських бірж, проте представники регулятора – Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України – висловили побоювання, що ПЗ українських майданчиків, як і раніше, залежить від Московської біржі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук