На сайті президента оприлюднено новий список санкцій України проти РФ

Цьогоріч мільярдер-утікач Сергій Курченко, що переховується в Росії, вперше потрапив під санкції РНБО

Україна оновила санкційні списки щодо росіян, їхніх компаній та поплічників

На сайті президента України з’явився оновлений список персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), які Україна ввела проти Росії згідно з рішенням РНБО 2 травня 2018 року і указом Президента від 14 травня 2018 року.

У нього входять 1748 фізичних осіб і 756 юридичних осіб.

Як пише LB.ua, рік тому в санкційному переліку було 1228 фізичних і 468 юридичних осіб.

Нагадаємо, 2 травня на засіданні РНБО ухвалили рішення узгодити українські санкції проти Росії з рішеннями уряду США і країн Європейського Союзу.

Санкції було запроваджено з ініціативи Кабінету Міністрів, Служби безпеки України, Національного банку на три роки або безстроково щодо фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України, до підготовки та проведення незаконного голосування в анексованому Росією Криму в рамках виборів президента РФ, представників російської окупаційної адміністрації в Криму, бойовиків російських збройних формувань на окупованій території Донецької та Луганської областей тощо.

Також введено санкції щодо осіб, причетних до інформаційної та кіберагресії проти України, до протиправних дій проти громадян України, які незаконно утримуються в Росії, депутатів Державної думи і членів Ради федерації Федеральних зборів Російської Федерації тощо.

Крім того, було продовжено дію санкцій, застосованих у попередні роки.

Окрім того, як пише «Інтерфакс-Україна», мільярдер Сергій Курченко вперше потрапив під санкції Ради національної безпеки і оборони України.

Санкції передбачають блокування активів (тимчасове обмеження права особи користуватися і розпоряджатися належним йому майном); запобігання виведенню капіталів за межі України; заборону на участь у приватизації, оренді державного майна резидентами іноземної держави і особами, які прямо або побічно контролюються резидентами іноземної держави або діють в їх інтересах; повну або часткову заборону здійснення операцій з цінними паперами, емітентами яких є особи, щодо яких застосовані санкції відповідно до цього закону.

Крім того, згідно із санкціями, заборонено видавати Курченкові дозволи, ліцензії Національного банку України на здійснення інвестицій в іноземній державі, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави та ін.

З лютого 2014 року Курченко перебуває за кордоном, його оголошено в розшук. Йому заочно обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук