Українська діаспора з Іспанії повезла медикаменти і термоодяг у зону АТО

Українці з іспанської провінції Малага спільно із львівськими волонтерами вирушили на схід, аби до Нового року розвезти воякам медикаменти, термоодяг і їжу до різдвяного столу.

В Асоціації учасників АТО Львівщини волонтери з Іспанії та Львова готуються до виїзду на схід. Ліки та одяг хлопцям на передову пакують діти та дружини вояків. Дехто із них втратив батька на війні.

Ці родини вояків щойно повернулися з Іспанії, де їх гостила українська діаспора. Відпочинок для них влаштувала громадська організація «Майдан Малага».

«Така мандрівка була надзвичайно важливою, діти забували на той момент те, що в Україні йде війна і що вони чекають тата з війни. Для них дуже важливо знати, що вони комусь потрібні. І ми там в Іспанії надзвичайно відчули, що ті люди вдячні нашим героям за те, що вони захищають Україну», ― зізналася волонтер, дружина вояка АТО Галина Трач.

У громадську організацію українці з іспанської провінції Малага об'єдналися, коли почалася Революція Гідності. Відтоді щотижня надсилали бронежилети, одяг, медикаменти і навіть переганяли за 3 тисячі кілометрів «швидку допомогу» на передову.

А нині активіст «Майдан Малага» Ярослав Васильців готується ушосте на схід із допомогою, яку збирали наші в Іспанії.

«Кожен, кого я знаю з наших в Іспанії, то прокидаються і дивляться новини в першу чергу, і засинають з новинами. І кожна новина ― чи погана, чи добра, проходить крізь нас. Хто чим може допомагає, я байдужих не бачу біля себе», ― розповів Ярослав Васильців.

«Дуже хочу подякувати людям із Севільї, Малаги, Марбельї, всій українській громаді, яка долучилася до допомогти збору цих речей», ― додав керуючий справами Асоціації учасників АТО Львівщини Тарас Маслянка.

Долучилися і львівські волонтери. Жінки наліпили 24 відра вареників.

«В єдності ми ― сила. Вареник до вареника, є вже ціле відерко, відерко до відерка ― це вже є обід для вояка. Обід для вояка ― це є вже дух. А перед Новим роком гарний дух і відчуття, що про них тут пам'ятають, що в тих варениках є турбота їхніх мам, бабць. Це є дуже важливо», ― розповіла Леся Сива, вдова вояка АТО, волонтер.

«А ще ми закоптили ковбаси і шинки для вояків, щоб вони відчули хоч трохи смак свіжини», ― додав вояк АТО Тарас Женчук.

Волонтери вирушать на схід уже із медикаментами, 150 комплектами термоодягу, їжею і найнеобхіднішими речима.

«Веземо у 56-ту бригаду, маємо там побратимів, веземо у 8-й батальйон, заїжджаємо у Широкине, заїжджаємо у Миколаїв на полігон. Здебільшого, заїжджаємо до своїх земляків», ― повідомив Ілля Сирко, волонтер громадської організації «Ідея та чин».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук