Українські археологи закликають європейців не співпрацювати з росіянами у Криму

КультураК.С., 17 червня 20153990
Українські археологи закликають європейців не співпрацювати з росіянами у Криму

Асоціація археологів України має намір звернутися до європейських колег із закликом не співпрацювати з російськими дослідниками, які працюють в анексованому Росією Криму. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив учений секретар Інституту археології НАНУ Олексій Корвін-Піотровський. За його словами, наразі асоціація впорядковує перелік таких російських археологів, який має намір передати у Європейську асоціацію археологів.

«Оскільки російським Крим визнає лише Росія, нашим колегам треба було б задуматися. Зараз ми робимо все, щоб визначити, хто з російських колег пішов на це, складаємо списки і будемо подавати в Європейську асоціацію археологів для того, щоб цим людям перекрили всі гранти європейські», - наголосив Олексій Корвін-Піотровський.

Також він розповів, що «Москва почала видавати ліцензії на роботу на території Криму російським колегам. Деякі відмовилися працювати в Криму, є такі. Інші не відмовилися і поїхали досліджувати українські пам’ятки».

Його колега, археолог Евеліна Кравченко, фахівець з археології Криму розповіла, що Україна ніяк не можувпливати на те, що відбувається із пам’ятками Криму: «По-перше, ми втратили один із найбагатших в археологічному плані регіонів – Крим... Проблема в тому, що ми ніяк не можемо вплинути на ситуацію там, ніхто не хоче нас там бачити, і роблять усе можливе, щоб ми там не з’явилися».

Також фахівці стурбовані ситацією із пам’ятками Донеччини та Луганщини. «На археологічні пам’ятки зараз впливає новий антропогенний фактор – війна. Снаряди, воронки, ями, пошкоджені пам’ятки. А скільки там тепер заліза, скільки там залишиться вибухівки, якщо ми в Центральній Україні при дослідженні пам’яток знаходимо снаряди Другої світової війни?», - розповідає Олексій Корвін-Піотровський. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук