Українські компанії вперше за 4 роки закупили бензин у Росії

ЕкономікаАнна Журба, 5 травня17821

«Західна нафтогазова компанія» (ЗНГК) та «Євростандарт» у кінці квітня відновили імпорт автомобільного бензину з Росії.

Як повідомляє видання Enkorr з посиланням на дослідження «Консалтингової групи А-95», ідеться про поставку залізницею бензину марки А-92 компанії «Газпром нєфть»: ЗНГК оформила імпорт приблизно 400 тонн палива, а «Євростандарт» – 115 тонн. 4 травня ЗНГК почала пропонувати цей бензин для продажу дрібним оптом з нафтобази у Василькові Київської області.

Крім того, з кінця квітня компанії почали імпортувати дизельне паливо виробництва «Газпром нєфть»: станом на 3 травня «Євростандарт» оформив поставку 1,7 тисяч тонн пального, а ЗНГК – 2,3 тисяч тонн.

Востаннє бензин з Росії в Україну залізницею імпортували у 2016 році – 22 тисячі тонн з компанії «Орськнєфтєоргсінтез», що становить приблизно 1% балансу ринку. Найбільшими імпортерами тоді також були ЗНГК та «Євростандарт». Поставки дизпалива з «Газпром нєфті» з 2016 року в Україну теж не фіксувалися.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Західна нафтогазова компанія» заснована 15 років тому в Києві, належить Сергію Чорному, а ТОВ «Євростандарт» створена понад 17 років тому в Одесі Світланою Самсоновою.

Enkorr зазначає, що через пандемію коронавірусу котирування бензининів у Північно-Західній Європі впали більше, ніж у три рази. Крім того, російські нафтові компанії змушені продавати бензин на біржі собі у збиток, оскільки роздрібні ціни на пальне через карантинні обмеження в Росії впали на 40-50%.

Додамо, що в Україні АЗС почали знижувати ціни на паливо у грудні – через зміцнення гривні та зниження вартості оптових закупівель. Далі була «перерва» у січні-березні, проте з другої декади березня ціни знову почали знижуватися. За даними «Мінфіну», станом на 4 травня роздрібна вартість бензину марки А-95 становить у середньому 22,11 грн, А-92 – 21,11 грн, дизпалива – 21,57 грн, що приблизно на 6,5 грн менше, аніж на початку грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук