Українські телеканали узгодили правила висвітлення теми сексуального насильства над дітьми

КультураАндрій Стець, 28 листопада 20167460
Телеканали домовилися не показувати обличчя дітей, які зазнали сексуального насильства

Три найбільші українські телегрупи «1+1 медіа» (входить телеканали: «1+1», «2+2», «ТЕТ», «ПЛЮСПЛЮС», и «1+1 International», «УНІАН ТВ» и «Бігуді»), StarLightMedia (входять СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, QTV), «Медіа Група Україна» («Україна», «НЛО TV», «Футбол 1»/«Футбол 2», «Донбас», «34 канал», «Сігма», «Теле Про», «Front Cinema», «Допоможемо ТВ») та Національна телекомпанія України, підписали спільний акт узгодження «Захист дитини, яка зазнала сексуального насильства, при залученні до медіа-виробництва».

У документі, над яким з 1 березня 2016 року працювала робоча група при Нацраді зі створення правил захисту дітей у медіа за участі представників індустрії, громадськості, психологів і педагогів, узгоджено правила, якими телеканали мають намір керуватися під час висвітлення теми сексуального насильства над дітьми.

Документ відмовилася підписати телегрупа «Інтер», хоча її представники теж брали участь у розробці документу.

Відповідно до документу, який оприлюднив «Детектор медіа», залучення окремої дитини, яка зазнала сексуального насильства, до медіа-виробництва «можливе лише у випадку захисту інтересів цієї дитини».

Зокрема, це стосується ситуацій коли захист дитини потребує громадського втручання для надання дитині і родині інформаційної, організаційної та іншої допомоги.

При цьому участь дитини у такій телезйомці можлива лише за умови відсутності ризику вторинної психологічної травматизації дитини (на основі письмового висновку психолога або лікаря-психолога, який робить оцінку психологічного стану дитини).

Під час медіа-виробництва такій дитині має своєчасно надаватися фахова психологічна допомога, та після нього психологічний супровід відповідно до висновку психолога.

При цьому телеканали домовилися, що на участь дитини у зйомках має бути отримана добровільна поінформована згода батьків або осіб, які їх заміняють, за винятком випадків, коли метою медіа-виробництва є викриття порушень прав дитини законними представниками.

Також для збереження приватної інформації не можна показувати в кадрі навіть ідентифікаційні частини обличчя (такі, як очі і вуха), називати її прізвище та оприлюднювати назву населеного пункту (крім міст-мільйонників).

У випадку необхідності телеканалів повідомити про зниклу дитину, зокрема в новинних сюжетах, та потреби її ідентифікації з метою розшуку інформація про сексуальний контекст злочину не допускається.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук