Українські зоозахисники вимагають повернути лося до Червоної книги

За словами активістів, лосі можуть повністю зникнути з території України до 2050 року.

СуспільствоЮрій Братюк, 17 грудня 20182720

Українські зоозахисники вимагають відновити заборону полювання на лося європейського і повторно внести його до Червоної книги. Вимога прозвучала на прес-конференції в агентстві УНІАН.

Зоозахисники висловили обурення не лише злочинними діями мисливців та рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва, а й політикою Кабінету міністрів і Верховної Ради.

«Така політика спрямована не на збереження природи України, а на задоволення потреб бізнесу. Тим паче, нам і досі не зрозуміло, чому суд став на сторону мисливців? Це викликає не лише подив, а й певні підозри», - зазначила и активісти.

Заступник міністра екології України Василь Полуйко, зокрема, заявив що під час розгляду адмінпозову було неправильно застосовано норми права: суд оцінював не саму процедуру ухвалення наказу міністерства, яка відбулася без порушень, із дотриманням норм законодавства, а висновок Національної комісії з питань Червоної книги України НАН, яка рекомендувала державі взяти лося під захист.

За його словами, Мінекології домовилось із Франкфуртським зоологічним товариством, яке за свої кошти дослідить популяцію лося в Україні. Також директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко наголосив, що на даний час лось на території України поширений лише невеликими скупченнями, що сигналізує про початок процесу зникнення популяції. За його словами, згідно із дослідженнями вчених Інституту зоології імені І.І.Шмальгаузена НАН України, якщо терміново не зайнятись охороною лосів, то до 2050 року ці тварини повністю зникнуть з території України.

Нагадаємо, що 28 листопада окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов до Міністерства екології та Міністерства аграрної політики та продовольства й скасував заборону на полювання на лося. Зазначається, що однією з підстав скасування цього наказу стало те, що у відповідному поданні Нацкомісії не наведено жодного наукового обґрунтування необхідності занесення тварини до Червоної книги України та не зазначено чітких даних щодо чисельності популяції та її динаміки. Згідно з даними суду, востаннє таке дослідження проводилось у 2009 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук