Український паспорт піднявся в рейтингу паспортів світу

Український паспорт піднявся в рейтингу паспортів світу
фото Depositphotos
Українці тепер можуть відвідувати без віз 119 країн

Український паспорт дістав найвищий результат з усіх пострадянських країн, окрім держав Балтії, і посів 30 місце у рейтингу паспортів світу. Про це написав на своїй сторінці у Facebook посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс.

Він повідомив, що тепер українці можуть відвідувати без віз 119 країн. Індивідуальний рейтинг українського паспорта - 68, глобальний - 30.

Слід зазначити, що індивідуальний рейтинг паспорта кожної окремої країни визначається складним трирівневим методом. При його обчисленні звертають увагу на загальну кількість країн, що їх можуть відвідувати громадяни без віз (VFS - Visa Free Score) і таких країн, де отримують візи по прибутті (VOA - Visa of Arrival). Також порівнюють співвідношення вільних від візи країн і тих, де громадянам потрібно просити про візу. Врешті, береться до уваги й індекс оцінки людського потенціалу країни ООН (індекс UNDP HDI) на підставі якого загальний результат держави порівнюється з іншими країнами світу.

Глобальний рейтинг оснований на кількості вільних від візового режиму країн (VFS), до яких можуть поїхати громадяни визначеної держави. Чим вищим є показник VFS, тим кращу глобальну мобільність має паспорт пред'явника.

Першу сходинку у цьому рейтингу посідають Німеччина та Сінгапур. Мешканці цих країн мають право на безвізовий в’їзд у 159 країн. Далі йдуть Швеція та Південна Корея із безвізовим режимом з 158 країнами. Данія, Італія, Фінляндія, Франція, Іспанія, Норвегія, Британія, Японія, США посідають третє місце із показником у 157 безвізових країн.

У рейтингу Україна знаходиться поруч із острівною державою Сент-Лусія - 29 місце (120 країн) та Макао - 31 місце (спеціальний адміністративний район Китайської народної республіки). Громадяни Росії мають можливість подорожувати без віз у 106 країн світу - паспорт РФ посідає 41 сходинку.

Нагадаємо, у ніч на неділю, 11 червня, вступило в силу рішення про безвізовий режим з країнами Європейського Союзу. Європейські держави, які мали скасувати візовий режим для громадян України, зробили це в чотири етапи протягом ночі. В кожній державі рішення набирало чинності за місцевим часом, який відмінний від українського.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук