Україну в рейтингу економічної свободи визнано найгіршою серед країн Європи

Дослідження проводив стратегічний інститут США

Україна перебуває в групі країн зі здебільшого невільною економікою

Україна посіла останнє, 44 місце в Європі, і 150 місце серед 186 країн світу в рейтингу економічної свободи аналітичного центру Heritage Foundation (стратегічний дослідницький інститут США). Про це йдеться на офіційному сайті центру.

Україні дали 51,9 пункти зі 100 можливих. Торік показник України виріс на 3,8 пункти завдяки позитивним змінам 8 з 12 показників. Істотні зміни позначилися на монетарній свободи і свободі інвестування, йдеться на сайті центру.

Україна оцінена останньою серед 44 країн Європи, а її рейтинг нижчий регіональних за загальносвітовими показниками. Heritage Foundation наголошує на необхідності боротьби з корупцією, розвитку ринків капіталу, приватизації державних підприємств і вдосконаленні законодавчої бази і верховенства права.

«Загальний інтерес західних реформ зменшився, при цьому економічна стагнація триває», – йдеться на сайті рейтингу.

У рейтингу враховані 12 свобод – від права власності до фінансової свободи. Три показника України оцінені гірше, ніж торік – право власності, свобода торгівлі, цілісність управління. Показник фінансової свободи залишився на торішньому рівні.

Україна перебуває в групі країн зі здебільшого невільною економікою. Це четверта категорія в градації груп. Крім країн з переважно невільною економікою виділяють країни: з вільною економікою, переважно вільною економікою, помірно вільною економікою і депресивною економікою.

Переможцем цьогорічного рейтингу став Гонконг (результат - 90,2), далі йдуть Сінгапур (88,8), Нова Зеландія (84,2), Швейцарія (81,7), Австралія (80,9), Ірландія (80,4).

Нагадаємо, у минулорічному рейтингу Україна посідала 166 місце.

Індекс економічної свободи — показник, який щорічно розраховується Wall Street Journal і Heritage Foundation для більшості країн світу з 1995 року.

Серед пострадянських країн останні роки рейтинг очолює Естонія, за нею – Литва та Грузія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук