Український бізнес-омбудсмен у 2017 році отримав рекордну кількість скарг

Основна їх частина стосувалася податкових питань

ЕкономікаРоман Ганкевич, 2 лютого 20183860
Український бізнес-омбудсмен, екс-комісар ЄС з питань оподаткування Альгірдас Шемет

У четвертому кварталі 2017 року Рада бізнес-омбудсмена отримала 729 скарг, що більше, ніж за три попередні квартали, і чверть усіх скарг, отриманих від початку роботи бізнес-омбудсмена з другого кварталу 2015 року. Про це йдеться у звіті бізнес-омбудсмена, оприлюдненому в п'ятницю, 2 лютого.

Як зазначається, майже три чверті отриманих скарг стосувалися податкових питань, зокрема щодо блокування податкових накладних. Згідно з наведеною статистикою, в четвертому кварталі 2016 року отримано 275 скарг, а в третьому кварталі 2017 року - 408.

Серед причин звернень до Державної фіскальної служби (ДФС) також зазначені податкові перевірки та відкриття кримінальних проваджень. У звіті мовиться про те, що скарги на дії правоохоронців становили 8,5% усіх звернень, зокрема кількість скарг на дії Нацполіції та Генпрокуратури збільшилася в 1,5 та 1,3 раза, тоді як на дії СБУ - зменшилася.

Найпомітнішим у четвертому кварталі стало зростання на 32% кількості скарг на дії держрегуляторів і збільшення їх частки в загальному обсязі відповідно до 6%. Зокрема, зафіксовано зростання скарг щодо роботи Держгеонадр. Згідно з ним, предметом скарг на органи місцевого самоврядування найчастіше ставало виділення земельних ділянок.

Український і зарубіжний бізнес скаржиться на процесуальні зловживання правоохоронцями, бездіяльність поліції або навпаки - відкриття кримінальних справ проти бізнесу.

У Раді бізнес-омбудсмена уточнили, що за четвертий квартал відкрили 519 розслідувань, що також стало рекордом за час її роботи, а закрила 429, з яких 64% - із позитивним результатом для скаржників, із них 316 - із податкових питань, оцінюючи загальний фінансовий результат у 858,4 млн грн.

Як повідомлялося, український уряд в листопаді 2014 року вирішив створити Раду бізнес-омбудсмена як свій постійно діючий консультативно-дорадчий орган. Основне її завдання - розгляд скарг бізнесу на дію чиновників, розроблення рекомендацій владі у сфері підприємництва. У грудні того ж року бізнес-омбудсменом було призначено екс-комісара ЄС з питань оподаткування, митних питань, статистики, аудиту та боротьби з шахрайством Альгірдаса Шемету.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук