Укртрансбезпека заборонила діяльність двох автостанцій у Львові

З шести діючих у Львові автостанцій уже три втратили право приймати пасажирів

СуспільствоІрина Рєвунова, 21 листопада 2017688110
АС «Західна» на вул. Городоцькій, яка втратила атестацію

Державна служба України з безпеки на транспорті позбавила атестації дві львівські автостанції – «Західну» та АС-3, на які їздять маршрутки Самбірського, Мостиського, Городоцького та Пустомитівського напрямків.

Лист Укртрансбезпеки про позбавлення автостанцій атестації оприлюднив у Facebook львівський перевізник «Фіакр-Львів», який і поскаржився на неналежно облаштовані АС «Західну» на вул. Городоцькій, 359, що належить ТОВ «Бізнесресурс», та АС-3 на вул. Петлюри, 11б, яка належить ПП «АС-Авто-Транс».

Як зазначається у підписаному першим заступником голови Укртрансбезпеки В’ячеславом Дідківським листі, крім «Фіакру», який обслуговує кілька приміських маршрутів, з проханням перевірити саме ці автостанції до Укртрансбезпеки звернулися нардеп Ярослав Дубневич і голова Верховної Ради Андрій Парубій.

«Комісією проведено додаткове обстеження і за результатами обстеження складено протоколи. На підставі протоколів обстеження АС-3 та АС «Західної» Укратрансбезпекою видано наказ від 2 листопада 2017 року , яким анульовано свідоцтво про атестацію автостанцій та виключено їх з переліку атестованих автостанцій», – мовиться в листі Укртрансбепеки.

Зазначимо, що в офіційному переліку автостанцій на сайті Укртрансбезпеки АС-3 та АС «Західна» вказані як такі, атестація яких анульована.

Начальник відділу взаємодії зі ЗМІ Укртрансбезпеки Антоній Радомський уточнив ZAXID.NET, що працювати без атестації автостанції не мають права. «Вони мають усунути всі ті недоліки, які під час перевірки були виявлені, пройти переатестацію і лише після того зможуть працювати», – сказав він.

Приміські маршрутки, за словами Антонія Радомського, мають їздити на інші автостанції, які мають атестацію.

Разом з тим, за словами в.о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв'язку Львівської облдержадміністрації Романа Кокотайла, ЛОДА досі не отримала офіційний лист від Укртрансбезпеки. У коментарі ZAXID.NET Кокотайло зазначив, що після отримання листа ЛОДА звернеться до Львівської міськради з проханням визначити нові кінцеві зупинки для приміських маршруток у Львові.

Зараз же приміські маршрутки продовжують їздити до АС-3 та АС «Західної», а самі автостанції продовжують працювати у звичному режимі.

Зазначимо, що найближча до цих автостанцій – АС «Двірцева» біля Головного залізничного вокзалу, діяльність якої у вересні після тривалої судової тяганини також заборонив суд. Однак власник автостанції ТОВ «Гал-Всесвіт» оскаржив рішення львівських судів у Вищому адмінсуді України. Наразі триває розгляд касації, а АС «Двірцева» продовжує працювати.

Крім того, у Львові діють автовокзал на вул. Стрийській, АС-2 («Північна») на вул. Богдана Хмельницького та АС-5 на вул. Луганській. На вул. Личаківській розташована фактично недіюча АС-6, а на вул. Шевченка – не атестована АС-4.

Суперечки навколо АС-3 та АС «Західної» тривають уже кілька років. Львівська мерія неодноразово наголошувала, що згідно із чинними законодавством приміські маршрутки мають їздити до найближчих до в’їздів у місто автостанцій. Для маршруток Городоцького та Пустомитівського напрямків це АС-3, Самбірського та Мостиського – АС«Західна». Однак перевізники ігнорували вимоги мерії і їздили до головного залізничного вокзалу. У вересні Львівська ОДА, яка є замовником перевезень на приміських та міжміських маршрутах, перенесла кінцеві зупинки на АС «Західну» та АС-3, а львівська мерія збільшила кількість міських автобусів, які курсують до цих автостанцій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук