«Укрзалізниця» до 2016 року придбає 110 нових електровозів

6 жовтня 201112091

Державне підприємство «Укрзалізничпостач» і акціонерне товариство "Электровозостроитель" (Грузія) підписали договір на постачання 110 магістральних вантажних електровозів постійного струму. Про це повідомив перший заступник генерального директора «Укрзалізниці» Микола Сергієнко.

За його словами, впродовж 2012-2016 років заплановано побудувати та поставити на українські залізниці 110 нових магістральних вантажних електровозів постійного струму ВЛ11М/6. Грузинський постачальник запропонував кращу ціну та умови поставки та варіант комплектування продукцією українських виробників, повідомили у прес-службі Державної адміністрації залізничного транспорту

«Сума угоди 438 млн 130 тис дол. США. Причому при укладанні договору була розрахована спеціальна формула ціни одиниці техніки, де ціна буде залежати не від курсу, а вартості комплектуючих та індексації в Україні», - зазначив Микола Сергієнко.

 Загалом проект буде реалізований за власні та залучені кошти «Укрзалізниці». Найближчим часом «Укрзалізниця» оголосить тендер на залучення кредитних коштів для фінансового забезпечення  договору з Тбіліським заводом. Виробництво електровозів у Грузії фінансується за рахунок грузинських банків.

Перші 24 електровози на українські залізниці будуть поставлені вже у наступному році. У 2013-му та 2014-му роках буде поставлено по 30 одиниць техніки, у 2014 році – 16 та у 2016 році – 10 електровозів.

Даний договір підписано в рамках раніше укладеного Меморандуму на поставку 141 електровоза.

Довідка. Генеральний директор «Укрзалізниці» Володимир Козак оголосив про плани технічного переоснащення та оновлення локомотивного парку галузі та наміри придбати 500 нових локомотивів. Причиною цього є значний знос існуючого парку електровозів – понад 75%.

1 серпня 2011 року Кабінет міністрів затвердив Програму оновлення локомотивного парку залізниць України на 2012-2016 роки. Програма передбачає придбання 509 сучасних локомотивів, на що буде витрачено приблизно 28,6 млрд гривень. Фінансування закупівель буде здійснюватися за рахунок власних, а також залучених коштів «Укрзалізниці».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук