Закупівельні ціни на молоко можуть зрости. Нині на великих молокопереробних підприємствах вони коливаються у межах 2,40 – 3,80 грн. Такі розцінки змушують не лише звичайних селян, а й навіть фермерські кооперативи працювати у збиток.
«Не сходиться арифметика проста. Якщо люди не будуть мати прибутків, то не буде змісту розвивати тваринництво. Якщо нам підприємства не ідуть назустріч, ну, значить треба свою переробку, свої міні-цехи робити», - поділився фермер, член кооперативу в одному з районів Львівщини Михайло Кадиляк.
Але переробляти молоко малому виробникові закон не дозволяє. Відтак, фермерські кооперативи мусять погоджуватись на умови молокопереробних заводів.
«Між заводами є прошарок корумпований, який збирає молоко і тримає ціну. І тому є така різниця – у деяких районах вона 3,30 - 3,80 грн., а в інших - 2,40 грн. Змінити становище може нова система ціноутворення. Нині ж вона заводить в кризовий стан галузь з виробництва молока. Ми створимо додаткову робочу групу на рівні міністерства, яка більш детально вивчить це питання і дасть пропозиції», - прокоментував ситуацію міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час свого нещодавнього візиту на Львівщину.
Однак захистити права фермерів та кооперативів неможливо без нового законодавства.
«Сьогоднішнє законодавство України служить винятково латифундистам і олігархам від села. Чому? Це закономірно. Адже упродовж двадцяти років в парламенті сиділи представники винятково латифундистських організацій – це величезні, тисячні підприємства, яким не вигідно було зважати на дрібного виробника», - пояснив народний депутат від «Самопомочі» Олег Березюк.
Тому парламентарі працюватимуть над новими законопроектами у цій галузі. Натомість, спільну нараду із кооператорами та представниками молокопереробних заводів міністр Павленко пообіцяв провести вже найближчими днями.