УПЦ МП обіцяє поділитися з п’ятидесятниками приміщенням у Львові

Оксана Панчишин, 13 січня 20140
УПЦ МП обіцяє поділитися з п’ятидесятниками приміщенням у Львові
фото ZAXID.NET
Приміщення, на яке претендують дві церкви

Львівська єпархія Української православної церкви Московського патріархату віддасть Церкві християн віри євангельської у Львові (п’ятидесятники) частину приміщень, які безоплатно отримала від держави на вул. Пекарській, 57-59. Відповідний договір буде підписано цього тижня.

Про це ZAXID.NET повідомив 13 січня настоятель храму Христа Спасителя християн віри євангельської у Львові (вул. Пекарська, 59) о. Василь Боєчко. Йдеться про майно колишнього військового містечка №212, яке торік Кабмін передав у відання ЛОДА – для подальшої безоплатної передачі УПЦ МП.

З його слів, 11 січня на зустрічі в ЛОДА Єпископ Львівський і Галицький Філарет «дав урочисту обіцянку, що коли вони оформлять всі документи (на майновий комплекс, – ред.), одну з будівель передадуть нашій Церкві». Йдеться про будівлю, що прилягає до храму п’ятидесятників. Зараз вона руйнується, зауважив о. Василь Боєчко, оскільки практично не використовується.

Він додав, що Церква християн віри євангельської раніше отримала лише частину кімнат у згаданому приміщенні, але решту – 501 кв. м – їй не надали, натомість обіцяє передати новий власник – УПЦ МП.

Загалом, за інформацією ZAXID.NET, УПЦ МП отримала на Пекарській приміщення площею майже 3 тис. кв. м.

Водночас у Львівській архієпархії УПЦ МП інформують, що владика Філарет озвучив намір співпрацювати з майбутніми сусідами – Церквою християн віри євангельської, тому Львівська єпархія вирішила віддати частину приміщення, яке прилягає до храму, його релігійній громаді.

«Неможливо розділяти людей на якомусь конфлікті, тим більше, що у нас єдина місія... Наше спільне завдання – співпрацювати у соціальному служінні людям», – наголосив єпископ Філарет.

Зазначимо, наприкінці 2013 року голова ЛОДА Олег Сало підписав розпорядження про передачу майнового комплексу військового містечка №212 на вул. Пекарській, 57-59, релігійній організації Львівської єпархії УПЦ МП. Зараз, повідомила ZAXID.NET директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Наталя Гамкало, юридичним власником майна вже стала УПЦ МП. «Триває оформлення технічної документації», – сказала вона.

Як інформував ZAXID.NET, раніше до Львівської ОДА надійшло звернення про передачу УПЦ МП майнового комплексу – землі та будівлі, що знаходиться на території військового містечка №212 на вул. Пекарській, 57. Спеціальна комісія вивчала, чи є ця будівля культовою спорудою. Однак згодом голова ЛОДА скасував розпорядження, яким створював цю комісію, а через деякий час з’явилась постанова КМУ про передачу нерухомості УПЦ МП.

П’ятидесятники раніше інформували, що багато років вони претендують на це приміщення. Однак досі не змогли його отримати. Крім цього, про намір відкрити у Львові на вул. Пекарській факультет теології заявляв і ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук