Скандальну будівлю у Львові просять дати Острозькій академії

Марта Кривецька, 6 листопада 201325227
Скандальну будівлю у Львові просять дати Острозькій академії
Приміщення, на яке претендують дві церкви, хоче і Острозька академія

Національний університет «Острозька академія» готовий відкрити у Львові свою філію – факультет теології. Розташувати її хочуть на вул. Пекарській, 57, де було військове містечко. Прохання передати будівлю саме "Острозькій академії", а не УПЦ МП, підтримав також духовний лідер українських п’ятидесятників Михайло Паночко, який надіслав своє прохання до президента Януковича.

Храм Христа Спасителя, яким користується Церква християн віри євангельської у Львові (п’ятидесятники), розташований поряд із будівлею, яку Кабмін хоче передати до Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Для того, аби уникнути міжконфесійного конфлікту, зазначає старший єпископ Церкви християн віри євангельської Михайло Паночко, приміщення на вул. Пекарській, 57 треба передати «Острозькій академії», інформує РІСУ. З його слів, Місія неодноразово зверталася до міністерства оборони України про передачу незадіяних кімнат комплексу для благодійної, просвітницької та релігійної діяльності, натомість Кабмін вирішив віддати приміщення іншій конфесії.

«А що робити більше ніж 500 прихожанам Церкви християн віри євангельської, молоді та дітям? Більше того, такі дії можуть спровокувати міжконфесійну напругу і викликати збурення багатьох людей не тільки у Львові, але в усій Україні та закордоном», – зазначив Михайло Паночко у листі до президента Віктора Януковича.

Ректор Національного університету «Острозька академія» Ігор Пасічник розповів ZAXID.NET: «Ми давно мріємо відкрити факультет у Львові хоча б тому, що Острозька академія ХVI століття мала унікальний вплив на культуру, культурні зв’язки, освітянське становлення Львівщини і Львова. По-друге, хто не мріє мати свою філію у Львові?! Острозька академія – єдиний державний заклад в Україні, який має офіційну ліцензію та акредитацію на випуск магістрів з теології (богослов’я). Якщо бакалаврів мають інші ВНЗ, то магістрів – тільки наш…»

Він зазначив, що університет готовий вкласти кошти у приміщення на Пекарській, аби відкрити там новий факультет. Звернення з цього приводу «Острозька академія» скерувала до президента два тижні тому і очікує на відповідь.

«Були б дуже раді, якби культурні діячі і освітяни Львівщини підтримали таку ініціативу… Якщо за приміщення змагаються певні конфесії, то найкращим варіантом було б передати ці приміщення нам. Ми б їх зберегли і могли б тут за державні кошти готувати теологів. Зрештою, приміщення залишилися б у державній власності», – сказав Ігор Пасічник.

Настоятель храму Христа Спасителя о. Василь Боєчко підтримує таку ініціативу. Він також планує зустрітися з новим головою Львівської ОДА Олегом Салом, аби обговорити цю ситуацію.

Зазначимо, на приміщення, яке можуть передати УПЦ МП, могли б претендувати представники Воскресенців (Zmartwychwstańców), яких вважають ініціаторами створення тут монастиря у ХІХ столітті. Чи претендуватимуть вони на це приміщення – наразі під питанням, оскільки, за інформацією ZAXID.NET, генеральний наставник Воскресенців у Римі наразі не прийняв остаточного рішення.

Єпископ Львівський і Галицький Філарет, який очолює Львівську єпархію УПЦ МП, вважає, що впродовж 20 років громада УПЦ МП у Львові «не була підтримана», їй не виділяли землі та приміщень.

«Громада – немаленька, потребує вирішення церковних питань, соціальних програм. Там (на Пекарській, 57) будуть розташовані структурні підрозділи, які займатимуться молоддю, дітьми, літніми людьми, інвалідами, тюремним служінням, капеланством… Деякі владні мужі і представники громадськості і УКУ робили заяви, що дві конфесії не можуть бути на одній території. Але на вул. Короленка ми співіснуємо нормально з адвентистською церквою. Немає непорозумінь і проблем, навпаки плануємо спокійно співіснувати», – сказав він ZAXID.NET.

На запитання, як в УПЦ ставляться до пропозиції відкрити у цих приміщеннях на Пекарській теологічний факультет, Єпископ Філарет сказав, що питання вже вирішено – є постанова КМУ про передачу нерухомості православній церкві.

«Споруда стояла з 2006 року і нікому не була потрібна… Один раз звернулися євангелісти з проханням передати їм... Ми також зверталися, зустрічалися з керівниками відомств», – пояснив він. Також Єпископ Філарет підтвердив, що одна зі споруд за цією адресою викуплена, однак раніше її пропонували на продаж, і євангелісти мали шанс її викупили, бо були першими претендентами на неї, але не зробили цього.

Як інформував ZAXID.NET, раніше до Львівської ОДА надійшло звернення про передачу УПЦ МП майнового комплексу – землі та будівлі, що знаходиться на територій військового містечка №212 на вул. Пекарській, 57. Спеціальна комісія вивчала, чи є ця будівля культовою спорудою. Однак згодом голова ЛОДА скасував розпорядження, яким створював цю комісію, а через деякий час з’явилась постанова КМУ про передачу нерухомості УПЦ МП.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 7

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук