Уряд підвищить ціну на газ для населення на 50% з 1 травня

Віра Карпінська, 26 березня 201420632
Уряд підвищить ціну на газ для населення на 50% з 1 травня
фото ZAXID.NET
Ціна на газ зросте з 1 травня

Вартість природнього газу для населення з 1 травня 2014 року зросте в середньому на 50%. Таким чином уряд має намір продемонструвати МВФ намір виконати одну з головних вимог, необхідних для отримання стабілізаційного кредиту - приведення цін на газ для населення до економічно обгрунтованого рівня.

Підвищення відбуватиметься в рамках графіка поетапного приведення цін на газ для населення і об’єктів теплокомуненерго (ТКЕ) до економічно обґрунтованого рівня до 2018 року, про це розповів директор департаменту економічного планування і бюджетних розрахунків НАК «Нафтогаз України» Юрій Колбушкін, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Колбушкін також повідомив, що з 1 липня планується підвищити тарифи для ТКЕ на 40%. При цьому він уточнив, що в даному випадку мова йде про підвищення тарифів для ТКЕ, а не збільшення на 40% ціни на природний газ для них.

Директор департаменту НАК додав, що найближчим часом мають бути оприлюднені відповідні постанови Кабінету міністрів, після чого ціни і тарифи для населення і ТКЕ будуть затверджені НКРЕ і НКРКУ.

Варто зазначити, що ціна на газ для населення в Україні за умови, якщо обсяг споживання газу не перевищує 2,5 тис. куб. м на рік за наявності лічильника становить 72,54 копійки за 1 куб. м з ПДВ.

Водночас без лічильника ціна за газ становить 79,8 коп. за кубометр. При споживанні не більше 6 тис. куб. м на рік з лічильником вартість 1 куб. м газу становить 109,8 коп., а без лічильника - 120,78 коп. Якщо споживання газу не перевищує 12 тис. куб. м на рік, то ціна за кубометр становить 224,82 коп. за наявності лічильника, а за відсутності - 247,32 коп.

При споживанні газу понад 12 тис. куб. м на рік, ціна одного кубометра при наявності лічильника дорівнює 268,56 коп., за відсутності лічильника - 295,41 коп. за 1 куб. м.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Продан заявив, що разом з підвищенням ціни на газ субсидії для населення будуть посилені і це узгоджено з МВФ.

Нагадаємо, підвищення тарифів на газ та електроенергію - це одна з вимог МВФ для надання Україні кредиту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук