Нема грошей
Економіка

Нема грошей

Уряд провалив експеримент з монетизації транспортних пільг на Львівщині

Юлія Лавришин, 19 червня 2017 3253 2
фото умовне

В липні на Львівщині не вдасться запустити експеримент із монетизації пільг на проїзд у громадському транспорті. Про це ZAXID.NET сказав голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Запровадити грошові виплати замість пільг на Львівщині намагаються з початку 2015 року, але безуспішно.

За словами Олександра Ганущина, з держбюджету досі не виділили суму, необхідну для надання з 1 липня 2017 року адресної допомоги пільговикам, за рахунок якої вони могли б оплачувати проїзд у транспорті. А грошей обласного бюджету для цього не вистачить.

«За законом України, якщо держава надала пільги, то вона має надати джерело їх фінансування. Але впродовж останніх двох років цю функцію просто перекинули на місцеву владу. Зрозуміло, коли мова йде про 500 тис. пенсіонерів і ще 200 тис. інших категорій, говорити, що кожному перевізнику ми погасимо його витрати, – це ілюзія, – заявив Олександр Ганущин. – Останні два роки ми працювали на рівні такої дрібної згоди, мовляв – возіть, а ми вам дамо 15 млн грн на рік, хоч цього і не достатньо. Зараз же держава сама заговорила про те, що пільги треба монетизувати – видати кожному пільговику певну суму на місяць і хай витрачає її так, як вважає за потрібне. Але досі на це не передбачено грошей у держбюджеті».

До слова, якщо кожному пільговикові Львівської області почати виплачувати з липня хоча б по 100 грн на місяць, то лише за перший місяць монетизації на це потрібно понад 7 млн. грн. А, як повідомляв ZAXID.NET, у травні Львівська обласна рада передбачила 15 млн грн на компенсацію перевізникам за пільговий проїзд. Цю суму заклали до кінця 2017 року.

Також Олександр Ганущин зазначив, що досі не розроблено механізму виплати цих коштів пільговикам.

«Нема ні обіцяних грошей, ні механізму їх сплати. Має бути вирахувана конкретна сума, яку б перевели у встановленому порядку на кожного пільговика, або частини пільговиків. Я не бачу жодних дій у цьому напрямку та змін до державного бюджету, які б це зробили можливим», – стверджує Олександр Ганущин, хоча ще у березні голова ЛОДА Олег Синютка заявляв, що уже володіє попередніми розрахунками вартості монетизації пільг.

Нагадаємо, у березні 2017 року перевізники Львівщини заявили про те, що з квітня суттєво обмежать рух пільговиків на міжміських та приміськах маршрутах – безоплатно перевозити вони погоджуються лише інвалідів І групи та учасників бойових дій. За словами перевізників, через велику кількість пільговиків вони не можуть навіть заробити на зарплату водіям.

Пізніше голова ЛОДА Олег Синютка домовився з перевізниками про те, щоб вони до 1 липня продожили безоплатно перевозити пільговиків, а після 1 липня пільги монетизують, надаючи пільговикам адресну фінансову допомогу. Експеримент мав би проводитися на всій території області, в тому числі і у Львові. Тоді ж Синютка стверджував, що у випадку, якщо не вдасться запустити експеримент з монетизації, обмежити проїзд пільговиків з 1 липня все ж доведеться.

Зазначимо, що на Львівщині є близько 714 тис. пільговиків, а це третина населення області.

Нагадаємо, що ще у січні 2015 року голова ЛОДА Олег Синютка розповідав, що Львівщина може стати першим регіонам, де буде запроваджена монетизація пільг на ЖКГ і на громадський транспорт. Для цього в ЛОДА навіть розробили пілотний проект, який мав би стартувати за підтримки уряду Арсенія Яценюка вже у липні 2015 року. Але нічого так і не відбулося.

У травні 2016 року намір монетизувати низку пільг, в тому числі і на проїзд у громадському транспорті задекларував і нинішній уряд під керівництвом Володимира Гройсмана. Тоді монетизацію пільг як один із першочергових заходів обіцяли втілити до кінця 2016 року. У вересні 2016 року про монетизацію у Львові розповідав міністр інфраструктури Володимир Омелян. Спочатку «львівський експеримент» мав стартувати 1 квітня 2017 року, пізніше старт перенесли на 1 липня. Цей проект мав би стати пілотним для всієї України, оскільки з 2018 року планувалось проведення повної монетизації пільг по усій країні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук