Третина мешканців Львівщини мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті

Третина мешканців Львівщини мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті
фото ZAXID.NET
У держбюджеті немає коштів для компенсації перевізникам пільгового проїзду

Близько 714 тис. мешканців Львівської області користуються правом на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Це третина усього населення Львівщини. Така кількість пільговиків вказана у розробленому ЛОДА проекті концепції розвитку автобусних перевезень на 2016-2020 роки, який 17 жовтня розглядали на засіданні депутатів транспортної комісії Львівської облради.

Загалом на Львівщині проживають близько 2,5 млн людей. При цьому, як випливає з документу ЛОДА, що потрапив у розпорядження ZAXID.NET, близько 714 тис. з них мають пільги на проїзд у громадському транспорті. Мова йде про 520,6 тис. пенсіонерів, 91,9 тис. людей з інвалідністю, 51,8 тис. дітей з багатодітних сімей, 26,4 тис. учасників бойових дій, 11,7 тис. ветеранів органів внутрішніх справ і військової служби, 4,7 тис. чорнобильців. Крім того, пільгами на проїзд на Львівщині користуються ветерани національно-визвольних змагань.

Згідно з цими цифрами, кожен третій мешканець області має пільги на проїзд у громадському транспорті.

При цьому на приміських маршрутках правом безкоштовного проїзду користуються всі категорії пільговиків. Частина пільговиків не платять за проїзд і в міжміських автобусах.

Усього ж, за даними облдержадміністрації, на Львівщині діють 882 автобусних маршрутів, у тому числі 92 міських, 461 приміських і 329 міжміських. Ці маршрути обслуговують 67 компаній-перевізників.

Додамо, що цьогоріч у держбюджеті не передбачені кошти на компенсацію перевізникам витрат на перевезення пільговиків. Частину з необхідних коштів заклали в обласному (15 млн грн) та львівському міському бюджеті (10 млн грн). Проте перевізники стверджують, що цих коштів недостатньо.

Наприкінці серпня 2016 року приватні перевізники, які працюють на міських автобусних маршрутах Львова, влаштували страйк. Вони вимагали монетизації пільг та запровадження електронного квитка. Тоді начальник управління транспорту і зв'язку ЛМР Віктор Щир заявив, що близько 63% пасажирів міського громадського транспорту у Львові є пільговиками і не платять за проїзд. За словами Щира, за перші сім місяців 2016 року перевізникам компенсували лише близько 9,2% витрат на пільгові перевезення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук