У Львові не вистачає близько 100 водіїв маршруток

Через недостатню кількість водіїв на міські маршрути щодня виїжджає менше автобусів, ніж заплановано

У Львові не вистачає близько 100 водіїв маршруток
фото ZAXID.NET

Львівським автотранспортним підприємствам не вистачає близько ста водіїв. Через це на міські маршрути щодня виїжджає менше автобусів, ніж планується. Про це під час засідання інженерної комісії заявив начальник управління транспорту і зв’язку ЛМР Віктор Щир.

«Зараз щодня в місті планується до виїзду близько 650 автобусів, а в 2014 році було близько 750-780 автобусів щоденно. Проте постійно відбувається зменшення автобусів на маршрутах. Дрібні приватні підприємці, які мали один-два автобуси і здавали їх в оренду АТП, просто відмовляються працювати і продають автобуси», – сказав Щир.

За його словами, скорочення кількості маршруток у Львові відбувається через те, що вони стали неприбутковими для перевізників. «Після підняття тарифу до 4 грн у травні 2014 року різко збільшилась кількість пільговиків у громадському транспорті. Зараз невигідно їздити майже на всіх маршрутах», – зазначив начальник міського управління транспорту.

Він наголосив, що наразі усім п’ятьом львівським АТП разом не вистачає близько 100 водіїв. «Автобуси в автопарках є, але значна їх частина зараз не можуть виїхати на маршрути через нестачу водіїв. Водії масово відмовляються працювати і їдуть на заробітки до Польщі», – зауважив Щир.

Він також зазначив, що управління транспорту неодноразово зверталося до перевізників з листами з проханням дотримуватись паспортів маршрутів.

Додамо, що за даними GPS, щодня у Львові на маршрути не виїжджають у середньому від 100 до 200 автобусів. Увечері ця цифра збільшується.

Міські автобусні маршрути обслуговують п’ять перевізників – комунальне АТП-1 та приватні АТП-14630, «Міра і К», «Фіакр-Львів» і «Успіх БМ». Проте восени 2016 року відбудеться конкурс на визначення перевізників на 46 міських автобусних маршрутах.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2016 року приватні перевізники влаштували страйк. Вони вимагали монетизації пільг та запровадження електронного квитка. Тоді Віктор Щир заявив, що близько 63% пасажирів міського громадського транспорту є пільговиками і не платять за проїзд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук