На Львівщині перевізники отримають ₴15 млн компенсації за перевезення пільговиків

Львівська обласна рада затвердила програму компенсації перевізникам за пільговий проїзд громадян автомобільним та залізничним транспортом у Львівській області на 15 млн грн. 10 млн грн з цієї суми піде на компенсації автобусним перевізниками, ще 5 млн грн – залізничникам. Відповідне рішення було прийняте під час засідання сесії Львівської облради у четвер, 11 травня.

Компенсації перевізники мають отримати у першому півріччі 2017 року, оскільки у липні, відповідно до програми, на Львівщині планують монетизувати пільги, замінивши їх адресними виплатами пільговикам. Для цього до 1 липня проведуть верифікацію пільговиків, яких зараз в області налічується близько 700 тис. осіб.

«На Львівщині близько 690 тис. пільговиків. Найбільша питома вага – пенсіонери за віком. Розподіл субвенції буде відбуватися за адміністративно-територіальними одиницями, враховуючи кількість пільговиків, кількість транспортних засобів підприємств, які здійснюють перевезення», – повідомила директорка департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Наталія Кузяк.

Чисельність мешканців Львівщині, які мають право пільгового проїзду у громадському транспорті

У програмі також зазначено, що райони області передбачили ще 77,6 млн грн для компенсації перевізникам.

Місцевим радам Львівщини депутати рекомендували прийняти аналогічні програми.

Нагадаємо, що починаючи з 2016 року уряд не передбачає у держбюджеті коштів для компенсації витрат на перевезення пільговиків. Відтак, компенсації поклали на місцеві бюджети.

За даними Львівської облдержадміністрації, у Львівській області функціонують 882 міжміські та приміські автобусні маршрути, які обслуговують 59 компаній-перевізників.

Перевізники вже неодноразово погрожували припинити возити пільговиків. Минулого року перевізники заявляли, що лише у Львові за рік вони втрачають на пільговиках 90 млн грн, а на Львівщині – близько 190 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук