Уряд вирішив проблему фінансування прифронтових територій
Уряд України прийняв рішення, яке системно вирішує проблему фінансування територій, що розташовані на лінії фронту та так званих «сірих зон».
Зокрема, за ініціативи Міністерства фінансів на своєму засіданні 8 квітня Кабінет міністрів прийняв зміни до низки Постанов, які дозволять ліквідувати
існування «сірих зон» як таких.
«Захист громадян, в тому числі тих, що потерпіли внаслідок бойових дій на сході України – найвищий пріоритет Міністерства фінансів та Уряду. З метою підвищення соціального захисту таких громадян, Кабінетом міністрів вже здійснив низку кроків, зокрема, в державний бюджет на 2015 рік на допомогу внутрішньо переміщеним особам закладено 3,4 млрд грн. Наразі соціальну допомогу отримують близько 300 тисяч сімей (близько 800 тисяч осіб), що були змушені покинути свої домівки через бойові дії», – йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства фінансів.
Як зазначили у відомстві, на сьогодні є два види проблемних питань у фінансуванні урядом територій у зоні АТО. Перша проблема виникає, коли частина одного району знаходиться під контролем уряду України, а частина – не є під його контролем. Оскільки фінансування з бюджету відбувається за розрізом районів, це створює проблеми для автоматичного перерахування коштів в такі райони, наголосили у Мінфіні.
Друга проблема тимчасово виникає, коли змінюються лінії фронту, і ті території, що були тимчасово окуповані і не підконтрольні уряду України, повертаються під його контроль, але це ще не відображено на законодавчому рівні, що створює тимчасові проблеми з фінансуванням таких територій.
«За пропозицією міністерства, змінено юридичний статус населених пунктів, які розташовані у прифронтовій смузі та фактично перебувають під контролем українського уряду, що розблокує фінансування таких населених пунктів Державним казначейством. Проблему було вирішено внесенням змін до п’яти Постанов Кабінету міністрів», – йдеться в повідомленні.
Зокрема, було змінено перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють своїх повноважень чи здійснюють їх в неповному обсязі. З цього переліку було виключено населені пункти, що на цей момент знаходяться під контролем українського уряду. Натомість, такі населені пункти, що знаходяться у прифронтовій смузі, отримають новий статус – населених пунктів на лінії зіткнення. Це вирішить проблему фінансування цих населених пунктів з боку Державного казначейства. «Адже, на відміну від населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та на території яких Державне казначейство не здійснює перерахування міжбюджетних трансфертів, фінансування населених пунктів на лінії зіткнення здійснюється», – розповіли у Міністерстві фінансів. Перелік населених пунктів на лінії зіткнення регулюють зміни до Постанови № 1085 від 7 листопада 2014 р.
Одночасно, Державне казначейство, як і раніше, не буде фінансувати населені пункти, на території яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження, уточнили у відомстві.
Також, за пропозицією Мінфіну, уряд розширив перелік категорій громадян, що мають право на щомісячну адресну соціальну допомогу у зв’язку з бойовими діями на Донбасі. Окрім осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, тепер таку допомогу зможуть отримувати також громадяни, що виїжджають з населених пунктів лінії зіткнення.
«Міністерство активно працювало над вирішенням проблеми фінансування територій, що знаходяться на лінії зіткнення, і ми дуже раді, що уряд підтримав нашу ініціативу», - прокоментував це питання заступник міністра фінансів, що опікується питанням невиробничих видатків, Роман Качур.