Уряд запропонував замінити військове вітання «Бажаємо здоров'я» на «Слава Україні»

До міністра оборони невдовзі стануть звертатися словом «товаришу»

Гасло «Слава Україні!» набуло поширення серед українців на початку ХХ ст.

Кабінет Міністрів подав на розгляд до Верховної Ради законопроект №7549, в якому пропонує змінити військове вітання з «Бажаємо здоров'я» на «Слава Україні! – Героям слава!». Відповідні зміни мають внести до Стройового статуту Збройних сил України, пише LB.ua.

«На привітання начальника або старшого за військовим званням «Слава Україні!» всі військовослужбовці, що перебувають у строю або поза строєм, відповідають: «Героям слава!». Якщо начальник або старший за військовим званням прощається, на його слова «Слава Україні!» військовослужбовці відповідають: «Героям слава!», – йдеться в урядовому документі.

Таке ж вітання військові зобов'язані будуть говорити під час вручення бойового прапора військовому підрозділу.

Крім того, пропонують зобов'язати військових під час звернення до міністра оборони і його заступників, які є цивільними особами, називати їх посаду, додаючи перед цим «товаришу».

Також законопроектом пропонується додати до розпорядку дня військових годину на національно-патріотичну підготовку. Стежити за зазначеною підготовкою буде заступник командира бригади (полку) з морально-психологічної підготовки.

Крім того, проект закону окреслює обов'язки та посадові повноваження керівників військових підрозділів, а також запроваджує посаду головного старшини батальйону (бригади, полку) і головного сержанта роти (взводу).

Привітання «Слава Україні!» з'явилося за часів Української Народної Республіки і з відповіддю «Героя слава!», згодом використовувалося в Українській повстанській армії та ОУН.

Під час російської збройної агресії проти України з 2014 року гасло набуло популярності в українському війську.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук