В Ахметова сподіваються до кінця року відновити роботу своїх вугільних шахт на Донбасі
Найбільший приватний енергохолдинг країни ДТЕК, який належить донецькому олірарху Рінатові Ахметову, має намір до кінця цього року стабілізувати роботу своїх вугільних підприємств, вивести їх на нормальний режим видобутку і відвантаження вугілля.
Про це в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.
«Як тільки почалося перемир'я, наші співробітники в найскладніших умовах приступили до відновлення зруйнованих підприємств скрізь, де можливо. Сьогодні перед ДТЕК стоїть завдання – до кінця року по всіх вугільних підприємствах вийти на нормальний режим видобутку і відвантаження вугілля. Це реально», – сказав він.
Тимченко уточнив, що підприємства ДТЕК уникли повного руйнування чи затоплення своїх шахт.
За його словами, зараз на складах шахт енергохолдингу «замкнено» понад 1 млн тонн вугілля, який можна буде поставити на українські теплоелектростанції після відновлення залізничних шляхів та інфраструктури.
«Нам необхідно терміново відновити зруйновані залізничні колії та інфраструктуру, щоб вивезти вугілля, «замкнене» на Донбасі, а це понад 1 млн тонн. «ДТЕК Ровенькиантрацит» і «ДТЕК Свердловантрацит» сьогодні вимушено працюють на склад, тому що немає можливості доставити вугілля на теплові станції. Видобуток вугілля на наших підприємствах триває, хоч і не на 100%», – сказав Тимченко.
Гендиректор ДТЕК також повідомив, що енергохолдинг виконує свої зобов'язання з виплати зарплати гірникам в рамках українського законодавства.
«Люди або беруть оплачувані відпустки, або працюють на відбудові об'єктів і отримують повну заробітну плату. Ті, хто був у вимушених простоях, отримують дві третини тарифної ставки. І тут я знову повертаюся до позиції акціонера, вона у нього принципова: ми не залишаємо людей в біді і платимо їм заробітну плату», – зазначив він.
Нагадаємо, через руйнування та розграбування шахт на Донбасі, Україна запровадила у серпні надзвичайний стан на ринку електроенергії. Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан заявив, що його відомство ініціюватиме продовження цих заходів ще на місяць через брак вугілля на українських теплоелектростанціях (ТЕС) і теплоелектроцентралях (ТЕЦ).
Через нестачу вугілля, Україна змушена його імпортувати з інших країн, в тому числі і з Росії.
Крім того, українцям розпочнуть відключати електроенергію з метою дотримання балансу між її виробництвом та споживанням.