В галереї Львівської академії мистецтв експонують найкращі студентські роботи

Головні новини Львова 10.07Оксана Сенишин, 10 липня 2018, 19:27 656 0

У галереї Львівської академії мистецтв виставили найкращі дипломні роботи цьогорічних випускників. Це творчі роботи, які провокують та змушують думати.

Ще місяць тому студентка кафедри художньої кераміки академії Ксеня Жижій активно працювала над дванадцятьма глиняними скульптурами. Вони символізують емоційні стани: Сором, Злість, Закоханість, Безпорадність.

«До прикладу, Сором у мене такий кругленький, засоромлений. Він з опущеною вниз головою. Всі скульптурки мають замість обличчя дзеркальце. Для того, щоб кожен глядач міг підійти і подивитися, як на себе.. Подивитися і проаналізувати. Це наче гра виходить з тими образами. Але Сором єдиний дзеркальця не має.. Тому що Сором не дивиться в лице», – розповіла студентка-керамістка Ксенія Жижій.

У вівторок, 10 липня, на скульптури прийшли подивитися глядачі. І таких робіт, захищених на «відмінно», у галереї Академії мистецтв – з півсотні, це доробки бакалаврів та магістрів. Студентка Надія Собко, до прикладу, випекла керамічні пласти з текстом шрифтом Брайля.

«Це були цитати моїх друзів. Я у Facebook проводила опитування: що для моїх знайомих означає поняття дотику. Багато думок цікавих було. Що це: якщо занурити руку у фасолю чи боби, і відчути їхню структуру. Відчути – як рука ковзає потоком горошинок чи фасолинок», – поділилася концепцією бакалаврка, випускниця кафедри художньої кераміки Надія Собко.

На виставці представлені тринадцять кафедр університету, окрім кафедри реставрації. Бо доробки студентів-реставраторів експонуються у музеях. Студент Володимир Когут, до прикладу, з допомогою комп’ютерної графіки створив жінку і поєднав її з живописом.

«Самі ракурси жінки вибрані в такому плані, що вони обертаються вздовж двох повздовжних осей. Як плід обертається в лоні матері. В позі ембріона. Це символізує цикл народження і цикл технологічного процесу», – пояснив магістр кафедри монументального живопису Володимир Когут.

«Для деяких студентів, це, можливо, чи не перший виставковий досвід. І, сподіваємось, не останній. А для декого – це ще одна галочка, ще один проект на початку їхньої творчої реалізації себе», – підсумував куратор виставки Юрко Новік.


Виставка студентських робіт діятиме до 15 серпня, і працюватиме щоденно з 10:00 до 17:00 впродовж робочих днів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук