В Італії родичі жертв коронавірусу позиваються до уряду через запізнілий карантин

Позивачі вважають, що італійська влада запізно запровадила карантин, через що кількість жертв Covid-19 стала такою великою

Італійські прокурори в п’ятницю, 12 червня, допитають прем’єр-міністра країни Джузеппе Конте у справі про можливу недбалість, яка призвела до надто великої кількості смертей від Covid-19, повідомляє BBC.

Колективний позов родичі померлих від коронавірусної хвороби подали до прокуратури міста Бергамо у регіоні Ломбардія – найбільш постраждалому від коронавірусу. У ньому вони просять визнати владу винною в надто пізньому запровадженні жорстких карантинних обмежень у двох італійських містах Ломбардії – Альцано й Нембро. Через це, стверджують позивачі, від коронавірусної хвороби померли більше людей, ніж могло б.

На думку позивачів, влада повинна була запровадити карантин у цих містах одразу після виявлення перших хворих. Нагадаємо, що перших хворих в Ломбардії виявили у другій половині лютого, а карантин запровадили лише в березні.

Окрім Конте, у справі допитають міністерку внутрішніх справ Італії Лучану Ламорджезе та міністра охорони здоров’я Роберто Сперанцу. За словами прокурорів, вони мають визначити, чи існують підстави для пред’явлення уряду країни звинувачень у недбалості.

Сам прем’єр-міністр Італії напередодні заявив, що «взагалі не переймається» через допити, оскільки вважає, що влада країни все зробила правильно.

«Ми за будь-які розслідування. Громадяни мають право на інформацію, а ми – право на відповідь», – додав він.

Італія – одна з найбільш постраждалих від пандемії коронавірусу країн. За останніми даними, від Covid-19 там померли понад 34 тисячі людей – це друге місце в Європі й четверте – у світі. Водночас в останні тижні ситуація з коронавірусом у країні значно поліпшилася, внаслідок чого влада поступово знімає карантин і навіть однією з перших дозволила іноземцям приїжджати в країну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук