В Криму після анексії збільшилася кількість ВІЛ-інфікованих і смертей серед наркоманів

Після анексії Криму Росією на території півострова зросла смертність серед наркозалежних громадян, які залишилися без замісної терапії.

Про це повідомляє «Німецька хвиля» з посиланням на спеціального уповноваженого генсека ООН з питань СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії Мішеля Казачкіна.

Зокрема, з 805 наркозалежних кримчан, які до анексії отримували замісну терапію (OST), від 80 до 100 вже померли.

«Причини смертей, за наявними у нас даними, в основному – суїцид і передозування», – пояснив Казачкін.

За його словами, подібна ситуація характерна також і для частини східних регіонів України, оскільки уряд припинив постачання препаратів, необхідних для проведення замісної терапії, на території, які контролюють проросійські сепаратисти.

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) та ООН замісну терапію вважають ефективним методом боротьби з наркозалежністю, застосування якої знижує смертність серед хворих у кілька разів. Проте в Росії обіг препарату метадон, який використовують у замісній терапії, заборонений.

Відсутність терапії, як пояснив Казачкін, не лише ставить під загрозу життя наркозалежних, які вимушено повертаються до вживання важких наркотиків, а й підживлює епідемію ВІЛ.

«Східна Європа – це регіон, в якому епідемія ВІЛ поширюється дуже швидкими темпами. Значною мірою це пов’язано з людьми, які вживають наркотики», – наголосив спецпредставник генсека ООН з питань СНІДу.

Як повідомляв ZAXID.NET, 16 березня у Криму відбувся так званий "референдум" про приєднання півострова до Росії, який пройшов на фоні окупації півострова.

18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.

20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».

21 Березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.

2 липня міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що збитки, завдані Україні анексією Криму, склали 1 трлн 180 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук