В ЛДПР запропонували росіянам офіційно називати Україну «Малоросією», - ЗМІ

Заступник голови комітету Держдуми Росії з науки і наукомістких технологій Михайло Дегтярьов, депутат Госдуми від партії ЛДПР, направив до Інституту російської мови ім. В. В. Виноградова звернення з проханням повернути в російську мову термін «Малоросія» для назви України.

Про це з посиланням на копію документу, пише російська газета «Известия». 

В документі йдеться про те, що до 1917 року в Росії українські території називалися Малою Руссю або Малоросією, тож депутат хоче домогтися використання терміну «Малоросія» поряд з офіційною назвою країни. 

«Почати потрібно політикам і журналістам, а потім і суспільство підхопить», - впевнений Дегтярьов. 

Завідувач відділом сучасної російської мови Інституту російської мови ім. В. В. Виноградова Леонід Крисін зазначив, що термін «Малоросія» є архаїзмом і наголосив, що для відродження цього терміну потрібні «серйозні аргументи». 

«Назва «Малоросія» має відношення скоріше до монархічного періоду Росії і порівняно з теперішньою назвою «Україна» звучить недостатньо самостійно, надає імперського флеру. Може, саме тому дане слово втратило популярність для користування і до цих пір знаходиться в статусі архаїзму в російській мові», - заявив науковець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук