В Маріуполі відкрили перший в Україні сучасний сервісно-аналітичний центр МВС

Маріупольський аналітичний центр МВС став четвертим у світі за рівнем технічного забезпечення, стверджують у поліції

Робота камер, які передають інформацію до єдиного в Україні сервісно-аналітичного центру МВС

В Маріуполі Донецької області в суботу, 24 грудня, відкрили перший в Україні сервісно-аналітичний центр Міністерства внутрішніх справ, який за рівнем технічного забезпечення є четвертим у світі, повідомила прес-служба Національної поліції.

У цьому центрі також працюватиме сучасна система відеоконтролю за ситуацією в місті. Вона, зокрема, дозволить поліцейським, за допомогою камер, встановлених на вулицях Маріуполя, в режимі реального часу відстежувати переміщення автомобілів, які з тих чи інших причин перебувають у розшуку. Зокрема, йдеться про розшук викрадених авто, а також тих транспортних засобів, водії яких порушили Правила дорожнього руху або причетні до скоєння злочину.

Система дозволяє фіксувати і обробляти досить значні масиви інформації одразу за кількома параметрами: навколишня обстановка (пора доби, погодні умови), обробка інформації про тип, марку, модель і колір автомобіля, його номерний знак. Крім того, система дозволяє проводити пошук збігів за обличчями тощо, йдеться у повідомленні поліції.

Також система дає змогу робити аналіз необхідної інформації упродовж відрізку часу, заданого оператором. У разі виявлення розшукуваного автомобіля система виділяє номерний знак автомобіля-порушника червоним кольором та інформує оператора звуковим сигналом.

Зараз оператори аналітичного центру обробляють інформацію з 37 відеокамер, які транслюють відео з вулиць міста. У перспективі кількість камер буде збільшена до 70.

При цьому міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на презентації системи заявив, що Україна не перетворюється на поліцейську державу, а сама система ніяких загроз для приватності не становить.

«Всі процедури, які ми робимо, знаходяться у рамках чинного законодавства. Ці дані будуть доступні винятково тоді, коли відбуваються правопорушення. І на сьогоднішній момент особливо у містах, які розташовані неподалік від лінії бойових дій, ми віддаємо пріоритет спочатку забезпеченню безпеки, а потім – всьому іншому», – наголосив Арсен Аваков і зазначив, що через кілька місяців суспільству представлять статистику та результати роботи центру.

У поліції також розповіли, що зараз у цьому центрі працюють 46 операторів і 13 диспетчерів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук