В Одесі презентували дві книжки для незрячих дітей, написані учасником АТО

В Одесі в четвер, 11 травня, відбулася презентація двох книжок для незрячих дітей, які написав учасник антитерористичної операції Сергій Лоскутов (творчий псевдонім – Лоскот).

Презентація україномовних книжок «Великі собаки бояться маленьких дівчаток» та «Сім казок закрученого хвостика», надрукованих рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, відбулася в Одеській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті №93 для незрячих і слабозорих дітей. Видання представили автор з виконавчою директоркою громадської спілки «Ліга організацій осіб з інвалідністю по зору «Сучасний погляд» Олесею Перепеченко, повідомило агентство УНІАН.

Як зазначив Лоскот, в Одесі його книжки шрифтом Брайля представлено вперше в Україні. Він уточнив, що книжка «Великі собаки бояться маленьких дівчаток» вже видана українською, російською, англійською мовами, планується китайською і болгарською.

«Цікаво, що вперше незрячі діти прочитають нову книжку раніше від їхніх зрячих однолітків. Поки плоскодрукарська книжка «Сім казок закрученого хвостика» чекає своєї черги на друк у видавництві, шрифтом Брайля ця книжка вже доступна для маленьких читачів», – сказала Перепеченко.

За її словами, зараз в Україні у спеціалізованих школах-інтернатах навчаються близько 800 незрячих дітей та 3300 слабозорих. До 2015 року великою проблемою для таких учнів було те, що книжки шрифтом Брайля практично не друкували. Зараз основним завданням є мотивування незрячих дітей до читання. З цією метою вищезгадана громадська спілка у 2017 році почала конкурс «Найкращий читач рельєфно-крапкового шрифту за системою Брайля». Захід проводиться у чотирьох спеціалізованих школах Харкова, Львова, Одеси і Києва серед дітей молодшої вікової групи 2-5 класів, середньої вікової групи 6-8 класів і старшої вікової групи 9-12 класів.

Лоскутов розповів, що рік служив у зоні АТО. «Воював у складі 72-ї окремої механізованої бригади, виходив з оточення... почав Писати на війні, щоб не збожеволіти і не втратити себе», – сказав він.

Сергій Лоскот народився 14 вересня 1970 року в Узині Київської області. Закінчив Київський національний архітектурний факультет університету будівництва і архітектури за спеціальністю «Мистецтво».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук