В ООН заявили про незаконне утримання в харківському управлінні СБУ п’ятьох людей

Щонайменше п’ятеро осіб залишаються затриманими в Харківському управлінні СБУ, йдеться в 16-му звіті Управління верховного комісара ООН з прав людини, який охоплює період з 16 серпня до 15 листопада 2016 року, повідомило «Громадське ТБ».

Представники місії зазначили, що затримані чекають на «одночасне звільнення» (обмін).

У звіті представники ООН розповіли історію чоловіка, який провів 15 місяців у слідчому ізоляторі СБУ та якого звільнили рішенням суду у квітні 2016 року.

Проте, за даними ООН, його знову захопили співробітники служби безпеки України та утримували в Маріупольському управлінні СБУ ще майже півроку – у приміщенні тиру. Звільнили цього чоловіка 14 жовтня 2016 року.

Також представники Управління ООН з прав людини повідомили, що після звільнення в'язням СБУ не повертають документи. Наглядачі ООН зафіксували два таких випадки за звітний період.

Представники Управління верховного комісара ООН з прав людини наголосили, що жодна особа не повинна бути затримана всупереч визначеному законом порядку, а затриманих треба звільняти за належних умов безпеки: їм мають повертати документи.

Як повідомляв ZAXID.NET, в опублікованій 29 серпня доповіді міжнародних правозахисних організацій Amnesty International і Human Rights Watch зазначено, що перед публікацією звіту представники цих організацій зустрілися з головним військовим прокурором України Анатолієм Матіосом та передали йому список з 16 осіб, які перебувають в «таємних в'язницях» в Харкові. У звіті йдеться, що шестеро людей були звільнені 25 липня, ще семеро, у тому числі одна жінка – 2 серпня. 12 з цих звільнених були в списку, який правозахисники передали Матіосу. Правозахисники стверджували, що в «таємних в'язницях» СБУ на той момент перебували, як мінімум, ще п'ятеро людей. Двоє з них є громадянами Росії, ще двоє – українці, які живуть у Харкові. П'ята людина нібито страждає на психічне захворювання.

В доповіді наведені імена деяких осіб, нібито випущених з «таємної в’язниці» СБУ, подані їхні цитати, але не вказано, як вони туди потрапили.

Того ж дня в СБУ спростували цю інформацію.

1 вересня голова СБУ під час перебування у Харкові запросив журналістів до приміщень, які правозахисники назвали таємними в’язницями СБУ», які журналісти того ж дня відвідали.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук