В Росії з’явилися підстави для дострокового вимагання від України $3 млрд

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв звернув увагу українського керівництва і російського Міністерства фінансів на те, що у РФ є підстави вимагати від Києва дострокового погашення позики, наданої Україні в кінці грудня 2013 року.

«Щоб там не говорили керівники України, у нас є підстави вимагати від неї дострокового погашення позики, тобто виконання нею контрактних зобов'язань», – сказав Медведєв, виступаючи на «гайдаровському форумі», повідомляє «Интерфакс».

Він нагадав, що Росія надала Києву позику в $3 млрд, і однією з умов цієї позики було неперевищення держборгу України обсягу в 60% ВВП Сьогодні ж, за словами Медведєва, ця умова порушена.

«При цьому в прийнятому бюджеті наших сусідів ми взагалі не побачили коштів на виконання фінансових зобов'язань перед Росією. Хоча погашення зобов'язань перед іншими кредиторами київська влада запланувала. Хотів би звернути на це увагу і українських керівників, і Мінфіну РФ», – сказав Медведєв .

Однак він заявив, що Москва не зацікавлена в дефолті України, проте має право вимагати від цієї країни неухильного виконання своїх боргових зобов'язань.

«Скажімо прямо, ми не хочемо дефолту України, ускладнення і без того тяжкого становища української економіки. Нам, навпаки, потрібен живий партнер», – заявив Медведєв.

«Але за боргами треба платити», – наголосив прем'єр-міністр.

За його словами, це стосується як державних, так і комерційних, у тому числі банківських, боргів.

«Тому доведеться приймати рішення з цього приводу найближчим часом», – попередив Медведєв.

До слова, ще 17 листопада 2014 року президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія не вимагатиме дострокового погашення цього боргу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук