В центрі Львова самовільно поставили статую Христа
Суспільство

В центрі Львова самовільно поставили статую Христа

Статую встановила громадська організація, близька до секти «догналітів»

Тетяна Слюсарчук, 14 серпня 2014 5665 0
фото ZAXID.NET

13 серпня, ближче до вечора на пр. Свободи у Львові, неподалік фігури Діви Марії і пам’ятника Адаму Міцевичу невідомі особи розмістили двометрову скульптуру Ісуса Христа в короні.

Про встановлення статуї в міській раді Львова нічого не знають, жодних дозволів на це відповідні управління ЛМР не надавали. Як вдалось з’ясувати ZAXID.NET, скульптуру в середмісті Львова встановили активісти львівської громадської організації «Християнська Україна». Жодних погоджень від міста на це вони не мали, однак порушниками себе не вважають.

У коментарі ZAXID.NET начальник управління культури ЛМР Ірина Подоляк розповіла, що її відомство не володіє жодною інформацією про об’єкт, який з’явився вчора на пр. Свободи. Про встановлення скульптури, з її слів, не знають ні в управлінні архітектури, ні в управлінні охорони історичного середовища, до повноважень яких входить вирішення подібних питань.

«Вчора, абсолютно випадково про цей об’єкт від мене дізналась Лілія Онищенко (начальник управління охорони історичного середовища ЛМР­– ред.), у міськраді ніхто не володіє сенсовою інформацією про встановлення цієї скульптури, за жодними дозволами ніхто не звертався», – розповіла чиновник.

Вона також зауважила, що самовільне встановлення об’єктів у місті є фатальним явищем для Львова, а встановлення скульптур релігійного характеру – це маніпуляції, що збурюють громаду .

«Демократія і свобода віросповідання не мають жодного відношення до того, у що перетворюють сьогодні місто, – зауважила Подоляк, – несанкціоноване встановлення будь-якої скульптури, чи Христа, чи Матері Божої, або якоїсь іншої скульптури, яка асоціативно пов’язується з вірою – це доволі складна і маніпулятивна річ. Зважаючи на те, що наше місто, наш регіон – є все ж таки людьми віруючими, демонтаж цього об'єкта чи вилучення цього об’єкта з громадського простору можуть викликати нікому не потрібні емоційні збурення».

Зі слів Ірини Подоляк, сьогодні місто не має ніякої гарантії, що завтра на цьому ж місці, чи в будь-якому іншому, не з’являться інші об’єкти, адже самовільне встановлення неможливо контролювати.

«Це фатально для міста, тому ми закликаємо церкви, бо ми не знаємо, які саме церкви були ініціаторами цього правопорушення, вплинути на такі явища», ­ – заявила начальник управління культури ЛМР.

У прес-службі Львівської архієпархії УГКЦ повідомили ZAXID.NET, що не мають жодного стосунку до встановлення скульптури Христа на пр. Свободи.

Однак розповіли, що до архієпископа Львівського УГКЦ Владики Ігоря (Возьняка) нещодавно надходило звернення від громадської організації «Християнська Україна» з проханням благословити встановлення та освячення скульптури у місті Львові з тим, що з часом її возитимуть різними містами України як символ спільної молитви за мир, спокій та єднання народу.

«Владика Ігор прийняв це повідомлення і подав його на розгляд богословської комісії. Досі ми не маємо відповіді цієї комісії, отже, благословення на встановлення скульптури УГКЦ не давала», – повідомив прес-секретар Львівської архієпархії УГКЦ о. Павло Дроздяк.

Він також зауважив, що УГКЦ та міська влада дотримуються домовленості про те, що встановлення будь-яких релігійних скульптур, фігур чи хрестів може відбутись тільки за благословення митрополита Львівського та з обов’язковим погодженням з відповідними управліннями міста.

Голова громадської організації «Християнська Україна» Мирослав Данилків у коментарі ZAXID.NET підтвердив, що саме його організація встановила скульптуру Ісуса Христа у центрі Львова і зробили це активісти з метою виключно духовною – об’єднати громаду у спільній молитві за мир і спокій у країні.

Данилків також пояснив, що хоч офіційного дозволу від міської влади на встановлення скульптури ГО «Християнська Україна» досі не має, але у ЛМР на це попередньо погодились.

«Ми обговорювали це питання у міськраді, і, в принципі, ніхто не був проти, аби ми встановили статую, але офіційних дозволів ми поки що не маємо», – розповів голова міжконфесійного громадського об’єднання.

Він також заявив, що статуя стоятиме у центрі Львова недовго, трохи більше місяця, а далі поїде містами України. Наступною зупинкою буде Харків, а пізніше і столиця України – м. Київ.

Мирослав Данилків також додав, що розуміє, чому встановлення скульптури Христа в центрі Львова декого обурило.

«Ісус Христос завжди був "каменем спотикання", - говорить Данилків, - але ж ви бачите, яка зараз ситуація в країні, війна фактично триває, тому думаємо молитва може об’єднати нас».

Довідка:

За даними єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців, громадське об’єднання « Християнська Україна» було засноване у 2006 році, юридична адреса організації – вул. Центральна, 3, смт. Рудне, Львівської області. Засновниками є п’ять осіб, серед яких Мирослав Данилків.

У 2008 році Громадська організація "Християнська Україна" оприлюднила відкритого листа-звернення до синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, священства та мирян у зв’язку з підпільним висвяченням на єпископів чотирьох ієромонахів з Підгорецького монастиря. Тоді громадська організація закликала УГКЦ не приймати поспішних рішень, щодо відлучення від церкви самовисвячених підгорецьких монахів, бо вони користуються великим авторитетом серед вірних УГКЦ.

Відомо, що сьогодні так звані авторитетні ієромонахи Підгорецького монастиря є засновниками релігійного згромадження Правовірної Греко-Католицької церкви, або секти Догнала, названої так за ім’ям самовисвяченого архієпископа ПГКЦ, чеха за походженням Антоніна Догнала.

Також відомо, що у 2013 році Мирослав Данилків, як голова ГО "Християнська Україна", увійшов до Громадської ради при Львівській ОДА.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук